Wybór najlepszego wózka

 

Każdy rodzic pragnie zakupić jak najlepsze akcesoria dla swojego dziecka. Najwięcej dylematów oraz wątpliwości jest podczas wyboru idealnego wózka. Warto wiedzieć, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania i istnieje wiele typów tego produktu, który odnajdzie się w różnych sytuacjach. Pierwszym z nich jest tak zwana gondola.

Typy wózka dziecięcego

wózek dziecięcyCharakteryzuje się sporą głębokością. Przez co możemy go znaleźć w sklepach również pod tą nazwą. Sprawdzi się idealnie od momentu urodzenia dzidziusia do około szóstego miesiąca życia. Zazwyczaj rodzice stosują go do momentu samodzielnego siadania. Tutaj przy wyborze warto zwrócić uwagę z jakiego materiału został wykonany dany wózek Greentom oraz jakie są jego wymiary. Cena również może być uwarunkowana takimi czynnikami. Kolejnym typem jest popularna spacerówka. Tutaj spotykamy się z większymi możliwościami jeżeli chodzi o regulację. Praktycznie możemy produkt dopasowywać do naszych wymagań. Jego zaletą jest to, że praktycznie rośnie wraz z naszym dzieckiem. Tutaj najczęściej bobas znajduje się w pozycji siedzącej. Jak sama nazwa wskazuje spacerówkę najczęściej używa się podczas zakupów, spacerów czy innych czynności wymagających pokonywania większych odległości. Wybierając odpowiedni model warto zwrócić uwagę na jego wagę. Aby łatwo przewozić oraz przemieszczać wózek warto wybrać lżejszy model. W dodatku dobrze gdy obicie będzie można zdejmować. Dziecko w tym wieku zazwyczaj jest bardzo ciekawe świata i ruchliwe. Oznacza to, że musimy liczyć się z możliwością częstych zabrudzeń. Jeżeli wyposażenie wózka spacerowego będzie można wybrać to zwiększymy sobie komfort w jego użytkowaniu. To potrafi bardzo wiele ułatwić. Takie wózki posiadają też specjalne barierki, które mają chronić przed wypadnięciem. Często też posiadają blokadę na koła i hamulec aby mieć większą kontrolę. Ten typ ma również swojego młodszego brata. Często możemy spotkać spacerówkę w typie tak zwanej parasolki. Jest on znacznie mniejszy oraz lżejszy. Przez co sprawdzi się podczas zabierania go do samochodu. Jednak co ma wspólnego z parasolką? W nawiązaniu do nazwy chodzi o jego możliwość składania.

Jest ona dobrze zrobiona dzięki czemu możemy szybko i prosto zmieścić nasz wózek do bagażnika bądź schować go w dowolnym miejscu na terenie naszego domu. Oprócz tych dwóch podstawowych modeli można spotkać wiele hybryd, które łączą ze sobą poszczególne rozwiązania. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz możliwość całkowitej kontroli nad wózkiem.