Przed czym chronią maski FFP2?

Jedne z najpopularniejszych masek filtrujących to te, których klasa ochrony to FFP2. Mogą one być wykorzystywane zarówno przez lekarzy, jak i osoby pracujące w szkodliwych warunkach. Mają one szerokie zastosowanie i są wystarczająco skuteczne, by w większości przypadków uchronić drogi oddechowe przed toksynami i szkodliwymi pyłami. W sklepach internetowych oraz niektórych sklepach stacjonarnych można je zakupić za niewielką cenę. Czym jeszcze się wyróżniają?

Kto powinien kupić maski FFP2?

praktyczne maski z filtrem ffp2Skuteczne, a przy tym praktyczne maski z filtrem FFP2 nazywane są różnie – najczęściej spotyka się jednak z określeniem masek antysmogowych oraz przeciwpyłowych. Zabezpieczą one drogi oddechowe użytkownika przed obecnymi w powietrzu szkodliwymi i mutagennymi substancjami. Filtrują one 94% cząstek przenikających przez maskę do wielkości 0,6 μm. Stosuje się je w miejscach pracy, gdzie narażenie pracownika nie przekracza granicy 10-krotnie. Do popularnych branż, które korzystają z masek z filtrem FFP2 należy przemysł metalowy oraz górniczy, jednak sprawdzi się też w innych zakładach, mających kontakt z aerozolami, mgłą bądź dymem. Niektóre maski wyposażane są dodatkowo we wkładki, które także niwelują nieprzyjemne zapachy unoszące się w powietrzu. Maski z filtrem FFP2 chronią przed rozwojem wirusa SARS-CoV-2, zapewniając nie tylko odpowiednie zabezpieczenie, ale również swobodę i wygodę użytkowania. Na zakup masek z takim filtrem powinny zdecydować się również osoby, które mieszkają w regionach o sporym zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie na południu Polski. Stałe działanie fabryk oraz innych miejsc generujących zanieczyszczenia środowiska może poważnie wpłynąć na zdrowie danej osoby. Nosząc maskę, można uniknąć wielu powikłań, głównie związanych z chorobą płuc. Aby maska była skuteczna, powinno zapoznać się ze sposobem jej użytkowania, w tym także częstotliwością wymiany filtrów. Zbyt rzadko wymieniany filtr może sprawić, że maska utraci swoje właściwości ochronne i przestanie być skuteczna.

Koszt masek z filtrem FFP2 jest niewielki, gdyż wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Tak niedrogi zakup pozwoli uniknąć wielu problemów zdrowotnych bez względu na wiek użytkownika. Późniejsze dokupowanie filtrów do wybranej maski również nie będzie stanowiło problemu. Są one łatwo dostępne w sklepach internetowych i można je dostać nawet za dwa złote za sztukę. Przed zakupem produktu warto upewnić się, że został on wykonany prawidłowo i jest zatwierdzony certyfikatami.