Musiałam wykonać pomiary instalacji elektrycznej

Od dłuższego czasu miałam problemy z instalacją elektryczną w moim mieszkaniu. Ciągle miałam jakieś usterki. A to korki wysiadły, a to przepaliło się gniazdko, a co to znowu bezpiecznik nie zadziałał odpowiednio. Bardzo się dziwiłam tego, że usterki pojawiają się tak często. W końcu jeden z wezwanych do naprawy elektryków zapytał mnie, kiedy wykonywałam pomiary elektryczne w mieszkaniu. Szczerze mówiąc nie byłam pewna czy kiedykolwiek takie pomiary były tutaj wykonywane. Elektryk zaproponował, żeby je wykonać, gdyż może w ten sposób znaleźć przyczynę usterek.

Zalety pomiarów elektrycznych

pomiary elektryczneDowiedziałam się od niego, że pomiary elektryczne mogą wskazać podłoże przyczyny częstych usterek instalacji elektrycznej w moim mieszkaniu. Przede wszystkim wykażą one czy bezpieczniki działają prawidłowo i mają odpowiedni czas reakcji. Dzięki pomiarom elektrycznym można sprawdzić również moc prądu jaki dopływa do gniazdek, czy nie jest on zbyt wysoki albo zbyt niski i czy gniazdka są odpowiednio uziemione. Zdecydowałam się zlecić wykonanie takich pomiarów elektrycznych w moim mieszkaniu. Na szczęście ten elektryk posiadał odpowiednie uprawnienia do przeprowadzenia takich pomiarów. Umówiłam się z nim na następny dzień. Przyszedł punktualnie. Miał ze sobą profesjonalny sprzęt do wykonywania pomiarów elektrycznych. Przeprowadził je bardzo rzetelnie i skrupulatnie. Trwało to dość długo, jednak dzięki temu miałam pewność, że wykonał on pomiary dokładnie i profesjonalnie. Okazało się, że znalazł dzięki nim przyczynę częstych usterek prądu w moim mieszkaniu. Od razu naprawił on wadliwe gniazdko i kabelek elektryczny w ścianie. Dzięki przeprowadzonym przez niego pomiarom elektrycznym udało mi się na długo wyeliminować problemy z elektryką w mieszkaniu. Bardzo ucieszyłam się też z tego, że cena za jego usługi nie była zbyt wysoka. Elektryk wykonał pomiary elektryczne w przystępnej cenie. Dostałam również zaświadczenie o tym, że je wykonałam i że instalacja elektryczna w moim domu działa prawidłowo.

Dowiedziałam się od niego również tego, że takie pomiary powinny być wykonywane dla własnego bezpieczeństwa maksymalnie co 5 – 6 lat w budynkach i lokalach mieszkalnych. Jeśli chodzi o lokale gospodarcze i budynki, w których wykonuje się usługi na rzecz osób trzecich, takie pomiary trzeba obligatoryjnie wykonywać raz do roku. Taki obowiązek nakłada państwo. Pomiary powinny być wykonywane przez osoby, które mają do tego odpowiednie uprawnienia, które co kilka lat należy odnawiać poprzez odpowiedni kurs.