Kosmetyki konopne w najlepszej cenie

Nowoczesne kosmetyki z konopi dopiero niedawno trafiły na polski rynek i szybko znalazły swoich zwolenników. Jak się bowiem okazuje, olej z konopi jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega – 3 i omega – 6, a przy tym zawierają aż 56% kwasu linolowego, dzięki czemu pomaga w dbaniu o naszą cerę. Zawiera w sobie wiele protein i bogactwo witamin z grupy A, B, C i D. Wszystkie te składniki zapewniają optymalny stan nawilżenia skóry.

Kto może używać kosmetyków konopnych?

kosmetyki konopne cenaOd setek lat konopie (cannabis sativas) były największą uprawą rolną naszej planety. Roślina ta była głównym materiałem potrzebnym człowiekowi do wytworzenia tysięcy produktów. Konopie były wykorzystywane przez nich w wielu różnych dziedzinach życia, wytwarzano z nich między innymi włókna, tkaniny, olej opałowy, papier, liny i wiele innych. Ocieplano nimi też domy oraz stosowano jako podstawowe źródło jadalnego białka dla ludzi i zwierząt. Od tamtego czasu wykorzystanie konopi zmieniło swój kierunek. W ostatnim czasie, trend medycyny naturalnej sprawił, że głównym kryterium w zakupie kosmetyków stała się ich jakość. Konsumenci coraz częściej sięgają po produkty naturalne. Z czasem odkryto zbawcze działanie konopi siewnych. Ze względu na nawilżające właściwości, na rynku znajdziemy kremy, maści i balsamy do całego ciała, a także preparaty przeznaczone do poszczególnych partii ciała, np. stopy i dłonie. Maści i kremy z konopi są wykorzystywane przy leczeniu stanów zapalnych skóry typu trądzik, łuszczyca, egzema czy atopowe zapalenie skóry. Wskazują one dobroczynny wpływ na przeciążone, sztywne i obolałe stawy, mięśnie oraz więzadła. Ponadto, konopie mają właściwości hipoalergiczne, więc nadają się dla osób z cerą wrażliwą. Produkty pielęgnacyjne z olejem z konopi mają uniwersalne zastosowanie. Pozwalają utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji, a przy tym nadają się do każdego rodzaju cery: wrażliwej, dojrzałej oraz wrażliwej i skłonnej do alergii. Kosmetyki konopne cena zaczyna się już od 10 zł za pomadki nawilżające i małe kremy do rąk.

Produkty z konopiom w składzie działają kojąco na organizm ludzki i skutecznie obniżają poziom stresu. Jest to niezwykle ważne w czasach, gdy wiele osób narzeka na intensywny tryb życia i ciągłe nerwy. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie herbata z konopiom, która już po niedługiej kuracji może znacząco obniżyć poziom odczuwanego stresu. Dzieje się tak za sprawą witaminy B, która poprawia i reguluje funkcjonowanie układu nerwowego oraz dzięki dobroczynnym kwasom omega – 3.