Aranżacja mieszkania z pojemnymi szafami

Wystrój każdego wnętrza jest wyzwaniem nie tylko dla użytkowników, ale także dla projektantów i architektów wnętrz. Niezależnie czy jest to małe czy duże mieszkanie powinno być zaaranżowane zgodnie z gustem i zainteresowaniami domowników, ale także praktycznie, a zarazem przytulnie i nowocześnie. Jest to możliwe, jeśli odpowiednio dobierzemy do niego meble oraz dodatki. Głównie pojemne szafy, wygodne meble wypoczynkowe oraz funkcjonalną zabudowę kuchenną.

Nowoczesna szafa wnękowa do sypialni i przedpokoju

nowoczesne szafy wnękowe - lubelskieW mieszkaniu przydadzą się zwłaszcza obszerne, duże szafy na ubrania oraz przedmioty codziennego użytku, które możemy ustawić w przedpokoju lub sypialni, a jeśli nasz dom ma większy metraż, w obu tych pomieszczeniach. Obecnie najlepiej sprawdzają się szafy do zabudowy. Popularne są zwłaszcza nowoczesne szafy wnękowe – lubelskie. Dzięki nim w naszym domu nie będzie niepotrzebnych luk, a pokój będzie harmonijny. W przypadku sypialni powinna być to szafa skomponowana z łóżkiem i szafkami nocnymi. Możemy ją ozdobić tapetą np. w kwiaty. Dziś w modzie są meble w białym kolorze, dlatego bez problemu możemy na nią nakleić dowolny wzór. Jeśli nasze pomieszczenie jest niewielkie, tak jak np. w przypadku wąskiego przedpokoju, warto jest zamówić szafę z jednym lub kilkoma lustrami, dzięki nim pokój wyda się większy i będzie w nim więcej światła. Nowoczesne szafy wnękowe mogą być zrobione na dowolny wymiar i posiadać każdą ilość przegród. Standardowo jest to szafa trzydrzwiowa, gdzie znajdują się przegrody z półkami na położenie ubrań oraz część z wieszakami. Ponadto posiadają kilka przydatnych opcji tj. wysuwane kosze na bieliznę, dla szybkiego odnalezienia potrzebnej rzeczy oraz zamontowane we wnętrzu szafy światło. Są to zazwyczaj kilka halogenowych, niewielkich żarówek, które bardzo dobrze oświetlą mebel nawet podczas dnia. Na życzenie klienta stolarz może zrobić drzwi przesuwne, dzięki którym nie będzie problemu w dostaniu się do szafy przy jej otwieraniu. W niektórych nowoczesnych wariantach szaf spotkać możemy designerskie matowe drzwi ze szkła, które nadadzą wnętrzu stylowości.

Każde wnętrze w nowoczesnym domu wymaga zabudowania go praktycznymi meblami. Najlepiej do tego sprawdzają się pojemne szafy wnękowe, które są dyskretnie umieszczone w ścianie i z pewnością pomieszczą całą naszą garderobę. Ponadto szklane drzwi, lustra lub umieszczona na nich tapeta będą stanowić dodatkowy element dekoracyjny. Meble te idealnie komponują się z pozostałymi meblami w pomieszczeniu.