Znaczenie uprawiania jogi przez dorosłych

Tendencja do aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia jest wzrostowa. W klubach sportowych, siłowniach, w parku i na boiskach stale wzrasta ilość osób korzystających i uprawiających sport. Różnorodność sportu jest wysoka i każdy, z zupełnie innym charakterem i możliwościami znajdzie coś dla siebie. Jedni preferują sporty, które wymagają dużej sprawności fizycznej, dużego zaangażowania i sporej dawki motywacji, inni podchodzą do kwestii sportu w sposób bardziej rekreacyjny. Stawiają na spokojne sporty, bez dużego ryzyka urazów czy odbicia się na zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym.

Na czym polega joga na macie?

warsztaty jogi PoznańNiektóre sporty nie wymagają aż takiej kondycji i sprawności ruchowej oraz koordynacji. Do sportów urazowych należ na pewno bieganie, ekstremalne sporty zimowe, sporty siłowe, sporty zespołowe czy taniec. Jednak mimo iż inne sporty nie są stosunkowo wypadkowe i rzadko kiedy występują uraz, to nie należy wykluczać ich powstawania. Każdy sport może nieść za sobą możliwość jakiegoś urazu, upadku, zwichnięcia, złamania czy innego dyskomfortu, który może wpłynąć na naszą sprawność fizyczną, a czasami nawet w konsekwencji zdrowie psychiczne. Do sportu mało inwazyjnego należy między innymi joga. Uwielbiana przez wiele kobiet, ale wśród zwolenników i mistrzów jogi można także znaleźć mężczyzn. Joga należy do jednych z najstarszych technik samodoskonalenia. Harmonijne połączenie umysłu wraz z ciałem. Samo znaczenie słowa „joga” to łączyć się, wiązać. W jodze właśnie taki jest priorytet. Joga ma łączyć ciało i umysł. Joga zawiera wiele technik i wiele pozycji. Wśród takich można znaleźć kwiat lotosu. Joga ma zapewniać wyciszenie i relaks podczas jej ćwiczenia. Bardzo często samo uprawianie jogi połączone jest z medytacją wprowadzająca harmonię do umysłu i ciała. Istotny jest w niej odpowiedni oddech. Wiele zwolenników jogi uważa, że joga łączy go z Bogiem. Jogę może ćwiczyć każdy, nie posiada żadnych przeciwwskazań. Można ją ćwiczyć w każdym miejscu, o każdej porze, nawet kilka razy dziennie. Można w domu, w ogrodzie, na tarasie, w parku czy w lesie, nad jeziorem czy w górach. Można ćwiczyć samemu lub w grupach. Coraz więcej miast oferuje warsztaty grupowe z jogi. Wyszukując najbardziej dogodne dla siebie warsztaty jogi Poznań ma w ofercie wile siłowni i klubów, gdzie można na takie zajęcia uczęszczać. Zwykle są to 15-30 osobowe grupy.

Chcąc poprawić swoją kondycje, sprawność fizyczną, połączyć ciało z umysłem lub po prostu pobyć wśród ludzi i poznać nowych, wartościowych warto pomyśleć o sporcie. W końcu nie bez powodu mówi się, że sport łączy ludzi. Warsztaty jogi są idealne dla osób, które są rozwinięte fizyczne, alei dla tych którzy zaczynają swoją przygodę ze sportem.