Zastosowanie hal o lekkiej konstrukcji samonośnej

Wycieczki zorganizowane po Warszawie.

Zastosowanie hal o lekkiej konstrukcji samonośnej

Hale łukowe, w których charakterystycznym elementem konstrukcyjnym jest samonośny dach stanowią jedne z najczęściej stosowanych rozwiązań w nowym budownictwie w zakresie tworzenia magazynów produkcyjnych, rozwiązań dla firm specjalizujących się w branży logistycznej czy spedycyjnej a także funkcjonują jako obiekty o przeznaczeniu handlowo- usługowym czy rekreacyjnym. Ile kosztuje wybudowanie hali o lekkiej konstrukcji? Czy może ona stanowić alternatywę dla tradycyjnego budownictwa?

Hale z lekką konstrukcją – czy warto inwestować?

hale tenisowe lekkiej konstrukcjiInwestycja w halę łukową o zastosowanej lekkiej konstrukcji obejmuje dwie metody możliwości realizacji prac: tradycyjną stopę fundamentową lub z zastosowaniem pal na wspornicach. Do walorów inwestycyjnych warto na pewno zaliczyć kwestie związane z kosztorysem- projekty oparte na samonośnym dachu, często pełniącym jednoczesną rolę ścian, przejmuje 100% nośność całokształtu projektu, a dzięki specjalnej technologii gięcia oraz łączenia poszczególnych elementów wykonanych z blachy- mamy gwarancję szczelności oraz wytrzymałości budynku. Jak już wspomnieliśmy- jednym z przeznaczeń tego typu obiektów mogą być np. budynki o przeznaczeniu rekreacyjnym, takie jak hale tenisowe lekkiej konstrukcji. Koszty bezpośrednio związane budową będą ściśle uzależnione od metrażu powierzchni użytkowej naszej hali, stopnia skomplikowania projektu a także lokalizacji jak również przeznaczenia. Średnia rozpiętość hali łukowej to 18 do 24m. Przykładowo decydując się na inwestycję jaką będzie budynek przeznaczony do celów rekreacyjnych o wymiarach 18x36m to cena około 156.000 zł za realizację inwestycji, której montaż potrwa od mniej więcej 3 do 6 dni. W zakres realizacji prac wchodzi: założenie stopy fundamentowej walcowanie na zimno oraz profilowanie i gięcie blach konstrukcji dachu, łączenie poszczególnych elementów nośnych metodą tzw. falcowania a także uwzlędnienie dodatkowej warstwy ocynku, która pełni niezawodną funkcję zabezpieczenia przed szkodliwymi czynnikami ze strony środowiska naturalnego, takimi jak np. proces korozji.

Konstrukcje wiat łukowych tak jak wiele elementów obecnej infrastruktury gospodarczej ma możliwość wdrażania innowacyjnych i ultranowoczesnych zautomatyzowanych systemów sterujących oraz koordynujących pracę poszczególnych instalacji znajdujących się wewnątrz, takich jak np. system sterowania oświetleniem, który może pełnić atrakcyjną funkcję w trakcie organizacji imprez czy eventów w zakresie programowania spersonalizowanych scen świetlnych.