Zapisy na kurs Scrum

Moja dziewczyna zamierzała rozwinąć się zawodowo, gdyż pracował aktualnie w jednej firmie, która zajmowała się dostarczaniem oprogramowania i z jednej strony słyszała, że zwolniło się jedno miejsce pracy na osobę, która wykorzystuje metodologię Scrum w codziennych obowiązkach, z drugiej jednak nie wiedziała o tym zupełnie nic, ale chciała się nauczyć. Zawsze była bardzo ambitna i wiedziałem, że prędzej czy później będzie w stanie nauczyć się dokładnie tego czego chce i osiągnąć sukces w swoim zawodzie.

Scrum wykorzystywane w praktyce

scrum kursScrum jest o tyle ciekawą rzeczą, że faktycznie warto jest zainteresować się tym wszystkim od samego poczatku, aby być może zająć się tym na poważnie. Dobrze wiedziałem, że taki kurs nie kosztuje mało, ale na szczęście miałem odpowiednie oszczędności, które sprawiały, że moja dziewczyna mogła pozwolić sobie na zapisanie się na taki specjalistyczny kurs praktycznie od ręki. Szef w firmie ustalił termin, który wynosił miesiąc, aby mogła wszystkiego się nauczyć, gdyż faktycznie nie chciał zatrudniać osoby z zewnątrz, a skupić się na rozwijaniu nowych talentów wewnątrz firmy i faktycznie moja dziewczyna miała w tym duże pole do popisu. Scrum kurs znaleźliśmy bardzo szybko przez internet. Pamiętam, że pewnego dnia usiedliśmy i po prostu zamierzaliśmy poczytać różne opinie oraz sprawdzić, jakie obowiązują ceny na rynku, aby później nie być zaskoczonym. Dowiedzieliśmy się między innymi, że nie trzeba nawet zapisywać się na specjalistyczne szkolenia, a jedynie na egzamin, jednak do końca nie wiedzieliśmy, czy dziewczyna będzie w stanie wszystkiego nauczyć od początku do końca po swojemu, siedząc w domu. Zawsze kontakt z drugim człowiekiem wydaje się być o wiele bardziej atrakcyjny i na pewno rzeczowy i bardziej merytoryczny, dlatego też woleliśmy zapisać się na taki kurs, który faktycznie polecany jest przez wiel osób na rynku, ale także przez osoby, które siedzą w tym temacie i bardzo dobrze znają się na wszystkich aspektach. Nawet one polecają skorzystanie z takich usług. Nie ma się co dziwić. W końcu, aby nabyć odpowiednie doświadczenie trzeba przede wszystkim nauczyć się wszystkiego od początku. Inwestując w kurs Scrum na pewno można powiedzieć, że będą to pieniądze dobrze wydane. 

Dobrze wiedziałem też o tym, że jeśli chodzi o nowoczesne technologie, to te będą stale rozwijane i faktycznie moja dziewczyna będzie już jedną nogą w dziedzinie, która najbardziej ją interesuje. Całe szczęście, że kurs, który  wybrała może nie był intensywny, bo trwał trochę dłużej, czyli kilka tygodni po parę godzin raz na dwa dni, ale faktycznie wiedza była usystematyzowanej wszystko można było dokładnie posprawdzać i w razie czego douczyć się reszty materiałów w domu.