Zalety grzejnika konwektorowego

Wycieczki zorganizowane po Warszawie.

Zalety grzejnika konwektorowego

Wbrew pozorom nie każdy ma podłączenie do ogrzewania miejskiego. Co wtedy zrobić? Przecież nie marznąć. Wtedy należy szukać alternatywy, a ich jest kilka. Najlepszą z nich wydaje się być grzejnik rodzaju konwektorowego, a jest tak z paru powodów. Zanim zacznę je podawać, może powinienem powiedzieć o nim dwa słowa. Jest to grzejnik elektryczny, który bazuje na podgrzewaniu powietrza zasysanego od dołu za pomocą specjalnej grzałki. Pozwala to na rozgrzanie pomieszczenia bez wywoływania brzydkiego zapachu palonego kurzu.

Grzejniki konwektorowe jako metoda ogrzania domu

grzejnik konwektorowyJak już mówiłem, grzejnik konwektorowy jest to najlepsza alternatywa dla pomieszczeń niepodłączonych do głównego węzła ciepłowniczego. Jego eksploatacja jest niestety dość kosztowna, ale wyrównuje się z niskim kosztem zakupu w porównaniu do dołączenia się do ogrzewania miejskiego. Najlepiej sprawdza się w małych pomieszczeniach, gdzie powietrze nagrzewa się szybko, a koszt grzania nie wyniósłby zbyt dużo. Jest to więc idealne ogrzewanie kawalerek oraz drobnych warsztatów. Wyróżniamy dwa rodzaje tych grzejników – stojący i wiszący. Stojący jest mniej poręczny, jednak w przeciwieństwie do wiszącego nie jest on przymocowany na stałe do ściany. Jednak wiszący dużo lepiej się prezentuje – coraz więcej tych grzejników staje się prawdziwymi ozdobami mieszkania, więc jeżeli to estetyka jest tym, czego szukamy to powinniśmy postawić właśnie na ten rodzaj. Trzeba jednak pamiętać, by w obu przypadkach zostawić grzejnikowi wolną przestrzeń, z której mógłby pobierać powietrze. Warto też wspomnieć, że nie nadają się one do używania w łazienkach – oczywiście wyjątkiem jest grzejnik konwektorowy bryzgoszczelny, którego specjalna konstrukcja jest przystosowana właśnie do wilgotnych warunków panujących w łazience. Jeżeli już mamy kupować taki grzejnik, to warto jest postawić na nowszy model. Są one zaopatrzone w opcję ustawienia mocy, minutnik automatycznie wyłączający grzejnik o konkretnej porze oraz lampka informująca o włączeniu konwektora.

Grzejniki konwektorowe mogą bez problemu rozgrzać zimne mieszkanie – wystarczy podłączyć jeden z nich do prądu i ustawić odpowiednią moc. Ważne jest, by zachować przy nim ostrożność, gdyż jakby na to nie patrząc jest to urządzenie elektryczne, do tego w niektórych momentach bardzo gorące. Jeżeli będzie się pamiętało o tym, jak i o innych, wcześniej wspomnianych zachowaniach to nasza współpraca z grzejnikiem będzie udana, a nasze mieszkanie ciepłe i przyjemne w zamieszkaniu.