Wypożyczenie kajaków na spływ

Zaczyna robić się już coraz cieplej. Dlatego też wielu ludzi coraz częściej zaczyna aktywnie spędzać swój czas i to na świeżym powietrzu. jedni lubią bieganie czy jazdę na rowerze, ale inni wolą bardziej coś ekstremalnego. To dodaje im większych wrażeń. U nas na Podlasiu mamy kilka rzek, na których można robić spływy kajakowe. Co roku odwiedza nas sporo turystów, dlatego też można trochę zarobić na tym sporcie. Dlatego też wypożyczam kajaki turystom.

Kajak jedno lub dwuosobowy

kajaki - PodlasieBiorąc pod uwagę bardzo duże zapotrzebowanie na spływy kajakowe, nasza okolica zarabia na tym. Tuż przy szlakach jest kilka punktów, w których można wypożyczyć profesjonalny sprzęt do spływu kajakowego. Może opiszę swój punkt. Prowadzę go od kilku lat. Nie tylko wypożyczam sprzęt, ale też instruktora. Nie każdy kto chcę popłynąć kajakiem zna się na tym, a że bardzo chce popłynąć to wynajmuje wtedy naszego przewodnika. Oczywiście też wynajmuje kajaki – Podlasie to wspaniałe miejsce na tego typu aktywność fizyczną. Wzdłuż rzeki rozciąga się malowniczy widok, można podziwiać go podczas spływu. Na szlaku jest kilka miejsc gdzie można się zatrzymać na odpoczynek. Można też tam rozpalić ognisko, a potem dalej ruszać w drogę. W zależności od tego jaki typ kajaka ktoś chce wypożyczyć, to cena może się troszkę różnić. Za kajak jednoosobowy można zapłacić tak do dwudziestu złotych za godzinę, ale już za kajak dwuosobowy to nawet czterdzieści złotych. Ludzie bardzo chętnie wypożyczają kajaki na kilka godzin, skoro i tak mają jechać na spływ to już na chcą kilka godzin sobie płynąć. Nasze rzeki nie są aż tak trudne do pokonania, zwłaszcza kajakiem. Wiele osób jest zadowolona ze spływu, więc do nas wracają, nawet kilka razy w przeciągu roku. Mamy pojedynczych klientów, ale zdarzają się też grupy klientów. Osobiście wolę jak przyjeżdżają grupy klientów, ponieważ więcej zarobię. Oprócz kajaków można u mnie wypożyczyć instruktora, który popłynie z całą grupą. Tak dla pojedynczego klienta to raczej nie można wynająć u nas instruktora. Po pierwsze będzie to zbyt duży koszt dla klienta, a po drugie mam jednego instruktora i jak on pojedzie z pojedynczym klientem, a trafi mi się duża grupa chcąca skorzystać z usług instruktora, to go nie będę miała i pójdą do konkurencji.

Warto uprawiać sport. To dobrze robi dla naszego samopoczucia oraz dla naszego zdrowia. Wile osób jest aktywnych sportowo. Jedni wolą umiarkowany sport, a inni bardziej ekstremalny. Ten drugi rodzaj można uzyskać podczas spływów kajakowych. Na Podlasiu jest wiele punktów, gdzie można pojechać na kajaki. Można tam też je wynająć, jeśli ktoś nie swojego kajaka. Cena ich wypożyczenia może się różnić, ze względu na typ kajaka.