Wybór wśród kaw – Lavazza

Ostatnie umówiłem się z koleżanką na spotkanie w naszym ulubionym lokalu. Oczywiście spotykaliśmy się właśnie tam z tego względu, że jest tutaj naprawdę bardzo dobra kawa, ale jednak nigdy nie odważyłem się aby zapytać się baristy co to dokładnie jest. Zawsze tak naprawdę spotkania wyglądały w ten sposób, że przychodziliśmy i wiedzieliśmy już dokładnie którą kawę wybrać.

Najlepsza kawa Rossa

kawa lavazza rossaMieliśmy już nawet nasz ulubiony stolik, przy którym kawa smakowała nam świetnie. Znajoma poprosiła o kawę Lavazza, ja jednak wolałem spróbować czegoś mniej klasycznego, czyli na przykład zdecydować się na inną odmianę tejże kawy, a mianowicie chodziło o Lavazzę Rossa. Kawa Lavazza Rossa faktycznie jest nowością na rynku. Jeszcze nigdy nie miałem okazji jej spróbować, ale z drugiej strony wiem, że kiedyś musi być ten pierwszy raz i że faktycznie dobrze będzie jak spróbuję czegoś takiego. Być może uda mi się przekonać samego siebie właśnie do wypicia takiej kawy zwłaszcza, że jest ona niezwykle ciekawa w smaku, a także ma bardzo ładne opakowanie. Kiedyś chciałem sobie nawet kupić taką kawę do domu na własny użytek, ale stwierdziłem, że nie mam odpowiedniej kawiarki, czyli ekspresu gdzie mógłbym przygotowywać tego rodzaju napoje. Stwierdziłem więc, że chyba najlepszą możliwością cały czas będzie dla mnie chodzenie do pobliskiego lokalu, aby skosztować coraz to lepszych kaw. Lavazza Rossa weszła na rynek chyba niedawno bo nigdy wcześniej jej nie widziałem. Teraz jednak stwierdziłem, że faktycznie jest całkiem sporo ciekawych odmian kaw i można się bardzo łatwo zdecydować na którąś z nich. W przypadku kawy Lavazza wiadomo, że jest to firma, która ma ugruntowaną pozycję na rynku i tym bardziej nie będę musiał się przejmować tym  co zamówiłem. Moja znajoma również zamówiła jedną kawę tej firmy i razem stwierdziliśmy, że jest to świetna opcja. Kawa ta faktycznie pachniała już od momentu kiedy kelner przychodził z filiżankami, dlatego wiedzieliśmy, że faktycznie będzie to świetne i udane spotkanie. Przy takiej kawie na pewno wszystko się uda. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że kawa Lavazza może jest droższa od innych gorszych typów, ale przecież nikt nie chciał z nas oszczędzać na kawie. 

Wszyscy wiedzieliśmy, że picie dobrej kawy to naprawdę jest świetna sprawa. Podsumowując gdy przyszło do zapłaty rachunku podzieliliśmy się razem ze znajomą, dzięki czemu nie zapłaciłem dużo, a kawa faktycznie spakowała nam bardzo dobrze. Na pewno kiedyś będziemy chcieli to powtórzyć. Pewnie już w przyszłym tygodniu spotkamy się znów, aby dawać kolejnych trunków.