Wszechobecność opakowań flowpack

Zapewne każdy, kto był choć raz w sklepie, obojętnie jakiej wielkości, widział produkty zapakowane w kolorową folię. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec, że nie są to zwykłe folie, w który można spakować zakupy. Do szczelnego zamknięcia produktów sypkich, słodyczy i tym podobnych, które są suche i mają dłuższą datę przydatności do spożycia, wykorzystuje się folie flowpack.

Czym są folie flowpack?

wysokobarierowe folie flowpackOpakowania typu flowpack są bardzo popularne i powszechne. Stosuje się je, gdy produkuje się różnego rodzaju płatki, ciastka, cukierki, a także służą do zamykania świeżych warzyw i owoców. Wysokobarierowe folie flowpack, niezależnie, czy są pakowane do dołu, czy od góry, gdy są szczelnie zamknięte, potrafią znacznie ułatwić przechowywanie produktów i ich transport. Przewóz jest bardzo istotny, gdy produkty dostarczane są do wielu odbiorców, mających swoje siedziby w wielu miejscach na świecie. Folie są bardzo wytrzymałe i można je przyozdobić własnym logo, informacjami o producencie lub o składzie odżywczym. Cały proces zamykania produktów w opakowaniach flowpack polega na zgrzaniu przy użyciu temperatury jednej części, by później włożyć do środka zawartość. Następnie zgrzewa się również drugą część, by później ją odciąć i przenieść gotowe opakowanie do spakowania w kartony. Cały proces odbywa się bardzo szybko i bez wysoko technicznie zaawansowanych maszyn byłby niemożliwy, dlatego pracownicy fizyczni zazwyczaj dbają o sprawny przebieg pakowania, przyglądając się pracy maszyny i odbierając gotowe opakowanie. Dzięki wszechobecności folii flowpack zaopatrują się w nią już małe i średnie przedsiębiorstwa. Ogromną rolę w pakowaniu żywności w folie flowpack można odnaleźć w przemyśle mięsnym. Mięsa i wędliny muszą być najlepszej jakości i do tego świeży, by żadne czynniki atmosferyczne nie wpłynęły na jego smak, zapach i nie zaszkodziły konsumentowi. Dzięki zamknięciu wyrobów garmażeryjnych w opakowaniu flowpack można mieć pewność, że będzie ona chroniła przed gazami, pyłami, promieniowaniem UV, a także wydłuży okres przechowywania. Warto też pamiętać, że takie rozwiązanie jest również dobre dla środowiska naturalnego. Dla klienta bardzo ważne jest też to, żeby opakowanie można było ponownie zamknąć i bardzo szybko otworzyć.

Folie flowpack są bardzo potrzebne i nic dziwnego, że tak powszechne. Dziś trudno wyobrazić sobie, by na sklepowych półkach nie było choć jednego produktu zapakowanego za pomocą folii i wysokiej temperatury. Dobrze, że coraz więcej producentów zauważa potrzebę produkowania wygodnego zamknięcia opakowania oraz szybkiego ponownego otwarcia.