Walory folii poliolefinowej

W codziennym życiu bardzo często spotykamy się z produktami różnego przeznaczenia, które są pakowane w folię. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni i najczęściej nie zastanawiamy nad rodzajem opakowań foliowych. Trzeba wiedzieć, że folia folii nie równa i istnieje bardzo wiele jej odmian produkowanych do pakowania konkretnych produktów. Opakowania foliowe to najprostszy, najtańszy i bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie towarów przeznaczonych do dalszej sprzedaży. Chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi i pozwalają zachować świeżość w przypadku artykułów spożywczych.

Tanie i skuteczne folie opakowaniowe

folia poliolefinowaDo pakowania towarów używana jest bardzo często folia poliolefinowa. Jest to produkt wysokiej jakości charakteryzujący się wielowarstwową budową oraz bardzo wysokimi właściwościami termokurczliwymi. To również folia o świetnej przezroczystości i bardzo wysokim połysku. Ogromną zaletą folii z poliolefiny jest jej bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna. Decydując się na używanie poliolefiny jako materiału opakowaniowego można stosować znacznie mniejsze grubości folii niż w przypadku stosowania alternatywnych materiałów. Ma to ogromny wpływ na zmniejszenie kosztów wydatkowanych na opakowanie co przekłada się na redukcję wydatków na produkt finalny. Proponowana przez producentów folia poliolefinowa świetnie nadaje się do zabezpieczania przed urazami mechanicznymi podnosząc zarazem walory estetyczne. Dzięki tym cechom oraz wysokiej kurczliwości nadaje się do pakowania towarów o rozmaitych kształtach np. zabawek, świec, puszek, kosmetyków, płyt DVD i CD oraz wielu innych. Można jej używać do pakowania produktów zarówno żywnościowych oraz przemysłowych. Często widzimy zapakowane w poliolefinę owoce, warzywa, pieczywo lub wyroby cukiernicze. Jedną z ważniejszych cech poliolefiny jest jej wysoka kurczliwość w niskich temperaturach dzięki czemu świetnie nadaje się również do pakowania mrożonek.

Bardzo ważną zaletą folii poliolefinowej jest jej całkowite bezpieczeństwo dla zdrowia. Nie zawiera absolutnie żadnych szkodliwych substancji mogących wejść w reakcję z produktem. To folia bezwonna i nie posiadająca smaku dzięki czemu czemu zapakowana w nią żywność nie jest zagrożona przenikaniem tych czynników. Pozwala to utrzymać naturalną woń i smak zapakowanego towaru. Folie poliolefinowe występują w różnych szerokościach i grubościach, co pozwala doskonale dopasować ją do potrzeb. Występuje również w wersji perforowanej pozwalającej na unikanie tzw.zapocenia towaru. Producenci oferują folię w formie taśm i półrękawów. Świetnie nadaje się do użycia na różnych maszynach pakujących.