Usuwanie owłosienia laserem

Moda golenia owłosienia na nogach, pod pachami, na brzuchu, czy okolicach bikini, przyszła do nas z zachodu. Oglądając stare zdjęcia, można dostrzec włosy w tych miejscach u naszych mam i babć. Było to traktowane jako coś normalnego, nie wymagającego depilacji. W dzisiejszych czasach, kiedy panuje kult pięknego ciała, owłosienie w tych miejscach jest traktowane jako przejaw zaniedbania, choć biologicznie włosy w tych miejscach pełnią rolę ochronną.

Czy laserowa depilacja owłosienia jest bolesna?

wrocław laserowe usuwanie owłosieniaWiększość kobiet do depilacji używa jednorazowych maszynek z połączeniu z pianka do golenia, lub elektrycznych golarek. Oba rozwiązania są dobre, pod warunkiem, że nie mamy wrażliwej skóry i po zabiegu nie występują u nas podrażnienia. Po klasycznym goleniu jednorazową maszynką, często powstają mało estetyczne, czerwone kropki, które są reakcją obronną naszego organizmu. Jeżeli stosujemy specjalne kremy łagodzące podrażnienia, to po paru godzinach nie ma śladu po czerwonych wypryskach. Jest to bezbolesna metoda, ale wymaga wprawy, ponieważ łatwo się zaciąć ostrzami, po których pozostają długotrwałe blizny. Golarki elektryczne usuwają włosy szybko i łatwo, ale efekt jest krótkotrwały, ponieważ przycina ona włosy przy skórze, nie usuwając cebulek. Minusem golarki jest fakt, że nie ogolimy nią nóg, jeżeli włosy nie są wystarczająco długie, ponieważ głowice nie chwycą zbyt krótkich włosków. Najlepszą metodę stosuje Wrocław laserowe usuwanie owłosienia w tym mieście jest bardzo popularną metodą depilacji. Jest to bezbolesna metoda, którą może stosować każda kobieta. W profesjonalnych salonach kosmetycznych można spotkać laserowy zabieg, lub usuwanie włosów wiązką światła. Do obu zabiegów należy przyjść z ogolonymi nogami, ponieważ specjalny laser emituje promieniowanie pod skórę i wnika głęboko w cebulki włosów. Jednorazowy zabieg powoduje niemal natychmiastowe wypadnięcie około sześćdziesięciu procent owłosienia, a po powtórzeniu zabiegu wypada kolejne dwadzieścia procent. Laserowe usuwanie jest trwałą metodą na walkę z owłosieniem i aby skutecznie się ich pozbyć, zabieg należy przeprowadzić minimum cztery razy.

Zbędne owłosienie jest szczególnie uciążliwe dla brunetek, ponieważ ich włosy są wyjątkowo grube i sztywne, przez co klasyczne metody depilacji się nie sprawdzają. Salony we Wrocławiu dysponują najnowocześniejszym sprzętem do depilacji, który jest bezpieczny w kontakcie nawet z wrażliwą skórą. Cena zabiegu zależy od miejsca, którym ma być zastosowany laser i najtańsze w depilacji są pachy.