Uczestnictwo w szkoleniu bezpiecznej jazdy

Odkąd skończyłam trzynaście lat, fascynuję się oglądaniem wyścigów Formuły 1. Szybka jazda po największych i najwspanialszych torach świata nieustannie mnie intryguje. Sama oczywiście wielokrotnie marzyłam o tym, aby wsiąść do bolidu i poprowadzić go chociaż przez kilkanaście kilometrów. Cieszę się, że udało mi się na żywo zobaczyć już jeden z wyścigów. W ubiegłym roku oglądałam eliminacje rozgrywek Grand Prix Eifelu na niemieckim torze Nürburgring. Od tej pory zapragnęłam jeszcze bardziej poruszania się szybkimi wozami.

Szkolenie z bezpiecznej jazdy jako prezent

szkolenie z bezpiecznej jazdyMoi rodzice od zawsze z niepokojem przyglądali się moim zainteresowaniom, ponieważ obawiali się, że pociąg do szybkiego jeżdżenia samochodem doprowadzi do jakiejś tragedii. Oczywiście byli w błędzie i dziś wiedzą, że mogą mi ufać, gdyż rozsądnie podchodzą do kwestii poruszania się po drogach. Uwielbiam jednak różnego rodzaju wyścigi samochodowe i sama w nich często uczestniczę. Posiadam dwa szybkie wozy, które pomagają mi stawać nawet na podium. Rodzice z czasem zaakceptowali moją pasję, jednak nadal nieustannie powtarzają, że muszę na siebie uważać. Oczywiście mają rację. Taki sport bywa bardzo ryzykowny. Bardzo się ucieszyłam, kiedy z okazji trzydziestych urodzin otrzymałam od rodziców niezwykły prezent – voucher na szkolenie z bezpiecznej jazdy zorganizowanym we wrocławskim ośrodku doszkalającym kierowców. Taki upominek był dla mnie czymś wyjątkowym! Niestety przyszło mi dość długo czekać, aby móc z niego skorzystać, ponieważ na świecie wybuchła pandemia, która pokrzyżowała nie tylko moje plany, ale także milionów przedsiębiorców. Moje zmagania treningowe na torze do szybkiej jazdy musiały nieco poczekać. Na szczęście w ubiegłym miesiącu mogłam już pojechać do Wrocławia i wziąć udział w niezwykłym szkoleniu. Oczywiście jako osoba dobrze znająca się na technikach jazdy samochodem, już posiadam całkiem sporą wiedzę i niemałe umiejętności, jednak posłuchanie innych fachowców było dla mnie i tak pouczające, zaś wejście do przygotowanych dla kursantów szybkich samochodów sprawiło mi sporo frajdy.

Każda osoba, która przemierza spore trasy samochodem (niezależnie od celu swych podróży), powinna wziąć udział w szkoleniu z bezpiecznej jazdy. Warto zdawać sobie bowiem sprawę z tego, jak unikać czyhających na drogach niebezpieczeństw i radzić sobie w różnych warunkach pogodowych. Takie szkolenie jest niemałą gratką nawet dla profesjonalnym kierowców, ponieważ pozwala im sprawdzić swoje umiejętności na nieznanych im wcześniej torach i w innych modelach samochodów.