Tablica celów przedsiębiorstwa

Nie tylko w teorii, ale też w praktyce – profesorowie akademiccy i praktykujący managerowie  – twierdzą, iż skuteczne i sprawne zarządzanie wszystkimi zasobami firmy jest receptą na sukces. Planowanie, organizowanie, alokowanie, diagnozowanie, decyzyjność i kontrola realizacji – oto główne role lidera zespołu. Brzmi trochę korporacyjnie, ale bez obaw nawet w małej i średniej firmie ma to zastosowanie , tylko w mikro skali.

Czy tablica celów i efektów jest skuteczna?

tablica suchościeralna 120x90Wychodzę z założenia, że co napisane to bardziej utrwalone w myślach człowieka. Co oczy zobaczą to i rozum lepiej pojmie. Naprawdę nie bójmy się zastosować w praktyce teorii zarządzania kapitałem ludzkim, które pomimo skojarzenia z organizacjami typu moloch korporacyjny, bywają naprawdę skuteczne w osiągnięciu zaplanowanych celów i priorytetów. Jednym ze sposobów zbliżenia się do skutecznego i sprawnego kierowania może być prosty zakup. Wśród wielości gadżetów biurowych – tablica suchościeralna 120×90 winna zwrócić Twoją uwagę. Jest to biała tablica z emaliowanego szkła, pozwalająca na zapiski specjalnymi mazakami bądź na przypinanie magnesami ważnych notatek czy planów. Magnetyczna, łatwo ścieralna, bezproblemowa w utrzymaniu czystości i odporna na zarysowania-wedle założeń producenta. To właśnie na niej lider/kierownik/koordynator zespołu może w sposób obrazowy, jasny i czytelny wyznaczać priorytety działania, to właśnie na niej można zrobić krótki tzw. check list – punkty do realizacji i odfajkowania po ich zakończeniu. Usprawnia to proces działania, wyznacza role i stabilizuje sytuacje w warunkach niepokoju, niedomówień czy presji czasu. Tablicę łatwo zamontować w dogodnym miejscu, wszystkie potrzebne elementy są w zestawie. Ponad to można dokupić potrzebne akcesoria typu: różnokolorowe markery, gąbka czy półka na przechowywanie. Wymiary też bywają różne, więc nie martwmy się, że nie mamy odpowiedniej metrażowo powierzchni ściany w biurze. Tablica sprawdzi się nie tylko we wspomnianej firmie, ale również w szkole, przedszkolu czy nawet w domu, dla dzieci, w wersji mniejszej rozmiarowo.

Tablica suchościeralna to nowa wersja tablicy szkolnej, na której zapiski dokonywane są kredą. Wszystko bywa wówczas białe: tablica, podłoga, my sami, nasze dłonie. Dodatkowo wymaga ciągłego moczenia gąbki celem ścierania. Te niedogodności niweluje ów tablica i pozwala na komfortowe pisanie, czyszczenie i tak znowu i znowu. Cena jest relatywnie nieduża, więc nie stanowi znacznego obciążenia dla budżetu firmy.