Szeroka koronka z bawełny

Lubię z moją córeczką robić ręcznie różne ładne rzeczy, ozdoby, zabawki, laurki, kartki świąteczne i okazjonalne i różne inne rzeczy. Lubimy też obie bardzo brać udział w konkursach. Zawsze, kiedy uda mi się znaleźć jakiś konkurs dla dzieci, proponuję mojej córeczce wzięcie w nim udziału i jeśli tylko jest nim zainteresowana (a zazwyczaj jest), siadamy razem i robimy wymaganą na konkurs pracę. Obu nam sprawia to wielką przyjemność i zdarzyło się nie raz, że nasz wysiłek został zakończony sukcesem i córeczce udało się zdobyć nagrodę.

Szeroki wybór kolorowych koronek

koronka bawełniana szerokaTak było w przypadku konkursu na misia. Z okazji Dnia Misia w szkole moje córeczki urządzono konkurs na najpiękniejszego misia. Chodziło tutaj o samodzielne wykonanie maskotki. Z wielką ochotą zabrałyśmy się obie do pracy. Najpierw musiałyśmy wymyślić, jak ten miś powinien wyglądać. i wpadłyśmy na pomysł, aby zrobić go z kilku pomponików. Z jednego pomponika głowę, z kolejnego brzuch i jeszcze z kolejnych łapki, nos i uszy. Jak pomyślałyśmy, tak zrobiłyśmy. Trochę czasu nam się zeszło na robieniu pomponów, ale kiedy już połączyłyśmy je w misia, nasze dzieło zaczęło całkiem misia przypominać. Musiałyśmy jeszcze tylko przyczepić nos i oczy i potem zadbać o odpowiedni strój misia. Moja córeczka chciała, aby miś nosił sukienkę, wybrałyśmy się wiec do pobliskiej pasmanterii, aby znaleźć coś odpowiedniego na sukienkę. Najbardziej spodobała nam się koronka bawełniana szeroka – była pop prostu idealna na sukienkę dla naszego misia. Kupiłyśmy nieduży kawałek koronki, a do tego jeszcze dokupiłyśmy kawałek cieńszej koronki, by zrobić z niej szalik. Zapłaciłyśmy za to ledwie kilka groszy. Po powrocie do domu moja córeczka zrobił z koronki piękną sukienkę dla misia, założyła mu do tego szalik i dodała kolczyki z koralików w uszach. Miś prezentował się doskonale i to nie tylko naszym zdaniem, czego dowodem była pierwsza nagroda w konkursie. Obie bardzo się z niej ucieszyłyśmy, dużo pracy bowiem włożyłyśmy w wykonanie misia o bardzo się starałyśmy, aby pięknie nam wyszedł.

Dla koronki bawełnianej można znaleźć bardzo wiele zastosowań. Można użyć jej do niebanalnego ozdobienia ubrań. Można użyć jej zamiast wstążki do zapakowania prezentu. Można szyć z niej ubrania, piękne spódnice czy bluzki, a także można szyć z nich fajne ubranka dla lalek. Doskonale nadaje się również do robienia ozdób czy kartek świątecznych. Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór różnych koronek i każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb.