Szafy do zabudowy do małej sypialni

 

W naszych domach i mieszkaniach dużą szafę na ubrania najczęściej można spotkać w sypialni. W zasadzie nie wiadomo dlaczego tak jest. Szafę często umieszcza się też w przedpokoju, ale taki przedpokój dzisiaj stosuje się jedynie w mieszkaniach. W domach zazwyczaj jest duży i przestrzenny salon najczęściej połączony z kuchnią. Chcąc nie chcąc w takim salonie szafa nie byłaby raczej ozdobą. Dlatego właśnie najczęściej szafy umieszcza się w sypialni. W małej sypialni najlepiej sprawdzi się szafa w zabudowie.

Przestronna szafa z rozsuwanymi drzwiami

przestronne szafy do zabudowy - tychyW niewielkich rozmiarów sypialni można wykorzystać jedną ścianę na umieszczenie na niej szafy w zabudowie. Taka szafa zdecydowanie różni się wyglądem od mebla wolnostojącego. Jest też praktyczniejsza, ponieważ robi się ją na zamówienie pod konkretne wymiary. Szafy nawet na niewielkich ścianach są bardzo przestronne. Możemy sobie zażyczyć dowolną głębokość takiej szafy, a dzięki temu uzyskać jeszcze więcej miejsca na wszystkie ubrania. Robieniem takich szaf zajmują się producenci mebli i zakłady stolarskie. Z łatwością można znaleźć producentów oferujących przestronne szafy do zabudowy – Tychy są ponoć miastem, w których jest ich najwięcej. Dlatego właśnie tam można zamówić doskonałej jakości szafę, która następnie zostanie zabudowana. Co ważne, szafa zabudowana ma drzwi rozsuwane. W tradycyjnym meblu wolnostojącym drzwi szafy otwieramy ciągnąc je do siebie. Natomiast szafy w zabudowie potrzebują mniej przestrzeni właśnie dzięki temu, że drzwi się rozsuwają. Mogą być więc umieszczone na przykład tuż obok łóżka, a właściwie to łóżko możemy postawić tuż obok takiej szafy. Meble w zabudowie mają bardzo dużo zalet. Główną zaletą na pewno jest estetyka ich wykonania i praktyczność. Jeśli mamy ścianę o długości na przykład trzech metrów to możemy całą długość wykorzystać na obsadzenie w niej zabudowanej szafy. W wyborze takich mebli jest pełna dowolność, gdyż projektant wykona dowolny projekt dopasowany do wielkości pomieszczenia.

Jeśli Wasza sypialnia nie jest zbyt duża a chcielibyście mieć w niej przestronną szafę to najlepiej sprawdzi się właśnie szafa do zabudowy. Wielu producentów mebli oferuje takie rozwiązania. Dzięki rozsuwanym drzwiom szafy możemy postawić przy niej chociażby łóżko. Szafa w zabudowie będzie przestronna i bardzo pojemna. Głębokość szafy może być dowolna a wszystko zależy jedynie od oczekiwania jej użytkowników. Szafa jest robiona pod konkretne wymiary, dzięki czemu można maksymalnie wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu, w którym będzie zamontowana.