Środki do pielęgnacji noworodków

Wycieczki zorganizowane po Warszawie.

Środki do pielęgnacji noworodków

Zostajesz rodzicem i nagle nie wiesz jak zabrać się za pielęgnację swojego nowo narodzonego oseska. Jest przecież taki malutki, że strach go wziąć na ręce, a co dopiero mówić o kąpaniu i pielęgnacji skóry. Wyzwaniem jest także pielęgnacja kikuta pępowinowego i okolic pępka dziecka, tak aby nie podrażnić tych miejsc.

Jakich produktów użyć do pielęgnacji pępka noworodka?

gaziki do pępka noworodkaBędąc opiekunem noworodka, stajemy przed niezwykle ważnym i odpowiedzialnym zadaniem, jakim jest pielęgnacja maluszka. Nie tylko odpowiednie karmienie ma tu znaczenie, ale także utrzymywanie higieny ciała dziecka, a w szczególności, jeżeli  ma kikut pępowinowy, dbanie o pępek maleństwa i jego okolice. Rodzice przygotowując się do przyjścia na świat nowego członka rodziny, muszą zakupić odpowiednie przedmioty i preparaty, dzięki którym będą mogli w należyty sposób pielęgnować swoją pociechę. Oprócz środków do mycia ciała z odpowiednim składem, powinni zaopatrzyć się w gaziki do pępka noworodka, które pozwolą na dokładne oczyszczenie tego wrażliwego miejsca. Gazik w i jakie możemy się zaopatrzyć dzielą się na niejałowe oraz jałowe. Te pierwsze są tańsze od jałowych ponieważ nie są w 100 procentach wolne wszelkich substancji i mają ograniczone działanie, co wcale nie oznacza, że nie nadają się do pielęgnacji dziecka. Natomiast gaziki jałowe są zrobione ze specjalnych materiałowych strzępków bawełny, która jest dodatkowo sterylnie zamknięta. Takie gaziki do pępka noworodka, doskonale nadają się do pielęgnacji zarówno okolic brzuszka, gdzie mamy delikatny kikut pępowinowy, a potem pozostałą po nim rankę, ale także do przemywania miejsc, w których mogą namnożyć się bakterie, czyli okolice intymne oraz oczka maluszka. Istnieją także inne specyfiki jak np. waciki do przemywania, ale te zostawiają po sobie włókna na ciele, co z kolei może źle wpływać na komfort dziecka oraz sprzyjać ponownemu powstawaniu bakterii. Kiedy nie możemy zdecydować się na rodzaj gazików, warto skorzystać z opinii innych osób które używają gaziki do pępka noworodka i podpytać o to, które sprawdzają się najlepiej. Można także poczytać opinie na stronach internetowych poświęconych pielęgnacji noworodków i wtedy wybrać takie rozwiązanie, które będzie dla nas najkorzystniejsze.

Pielęgnacja dziecka to jedna z kluczowych spraw, kiedy dbamy o prawidłowy rozwój naszej małej pociechy. Odpowiednie utrzymywanie higieny zapewni dziecku zdrowy, lepszy start w późniejsze życie. Wiadomo powszechnie, że  zła higiena przyczynia się do problemów zdrowotnych, a jeżeli mówimy o małych dzieciach ma to szczególne znacznie.