Sprawdzone biostymulatory do zbóż ozimych

Nasz obecny klimat często nie sprzyja rolnikom oraz hodowcą. Rusz słychać o różnych klęskach żywiołowych. wpływa to niestety na cenę produktów żywnościowych dostępnych w sklepach. Nieurodzaj prowadzi to małych zbiorów i strat dla gospodarstw rolnych. Jak można temu zaradzić? Rozwiązaniem mogą okazać się środki wpływające na rozwój roślin zwane biostymulatorami.

Jak wspomagać wzrost zbóż ozimych i roślin?

stymulator wzrostu zbóż ozimychW naszej strefie klimatycznej najczęściej uprawia się rośliny ozime. Są one stosunkowo odporne na niskie temperatury. Nie oznacza to jednak, że dobrze znoszą częste przymrozki i wahania temperatur. Obecnie niskie temperatury mogą okresowo występować również w maju i kwietniu. Niestety ma to negatywny wpływ na jakość i ilość zebranych plonów. Rolnicy często narzekają na nieurodzaj, zaś klienci muszą się mierzyć z wysokimi cenami żywności. Wielu rolników korzysta z nawozów, które wspomagają wzrost roślin uprawnych. Nawozy sztuczne pomimo dowiedzionej skuteczności niestety mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. Poza tym sztuczne substancje obecne są potem w pożywieniu. Wpływają one zdecydowanie negatywnie na nasze zdrowie, przyczyniają się między innymi do większej zachorowalności na niektóre nowotwory. Dlatego też coraz większą wagę przykłada się do ekologicznych środków. Naturalne preparat wspomagające wzrost roślin uprawnych wcale nie muszą być mniej nieskuteczne. Dobrej jakości stymulator wzrostu zbóż ozimych wspomaga rozwój roślin, a ponadto też chroni je przed czynnikami stresowymi. Rośliny mniej chorują, ich pędy są silniejsze i bardziej wytrzymałe. Wiele badań przeprowadzonych zarówno w Polsce, jak i na świecie potwierdza zdecydowanie, że naturalne stymulatory wzrostu są skuteczne. Warto też dodać, że biorstymulatory same w sobie nie dostarczają roślinom składników pokarmowych. Specjaliści w dziedzinie biologii zwracają uwagę na fakt, że naturalne stymulatory w znaczący sposób przyczyniają się do obfitszych plonów. Przynoszą one czysty zysk rolnikom, którzy nie muszą się już martwić z powodu nieurodzaju.

W naszym kraju zazwyczaj uprawia się rośliny ozime. Są to uprawne rośliny jednoroczne. Oznacza to, że dojrzewają one przez cały rok. Zazwyczaj wysiewa się je wiosną. Owoce dają dopiero okolicach Maja i sierpnia. Niestety w przypadku słów lub powodzi rośliny ozime często ulegają uszkodzeniu. Zbyt wysokie lub też zbyt niskie temperatury prowadzą do obumierania roślin. Rolnicy korzystają z rozmaitych polecane z środków dostępnych na rynku. Dzięki nim mogą liczyć na znacznie lepsze plony.