Spływ Słupią to wspaniała zabawa

Czy lubicie spędzać czas na świeżym powietrzu? Większość z nas odpowie na to pytanie twierdząco, gdyż zwłaszcza w miesiącach wiosennych i letnich aura panująca na zewnątrz zachęca do opuszczenia mieszkań i udania się na łono natury. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na dłuższy wypoczynek, odwiedzamy parki i pobliskie lasy, jednak gdy tylko uzyskamy możliwość wzięcia kilku dni wolnego, wyruszamy na poszukiwanie dzikiej przyrody.

Spływ kajakowy wakacyjną atrakcją

spływ kajakowy słupiaPolska jest krajem, który ma bardzo wiele do zaoferowania miłośnikom krajoznawstwa. Malownicze górskie szczyty, brzeg morza, liczne polodowcowe jeziora, rzeki o spokojnych lub rwących nurtach, gęste lasy, mozaika pól, wśród których skryte są wsie i miasteczka – wszystko to stanowi ogromny atut naszego kraju i sprawia, że turyści chętnie go odwiedzają. Jednym z wyjątkowych zakątków Polski są Kaszuby, których mieszkańcy wypracowali przez wieki własną kulturę, zwyczaje i język, który po okresie zapomnienia obecnie się odradza. Wakacje na Kaszubach to gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku, możemy tam bowiem zwiedzać, wędrować, biegać, jeździć na rowerze i pływać kajakiem. Jeśli lubimy wiosłowanie i interesuje nas spływ kajakowy Słupia jest rzeką, która spełni nasze oczekiwania. Przepływa ona przez wiele kaszubskich wsi oraz miasteczek, w których znajdziemy wypożyczalnie sprzętu. Jeśli więc nie dysponujemy własnym kajakiem, możemy bez problemu wynająć go już na miejscu. Ważne jest, by pamiętać również o kamizelkach ratunkowych, które powinien założyć każdy uczestnik spływu. Zapewnią nam one bezpieczeństwo podczas wiosłowania. Słupia jest dość spokojną rzeką, dzięki czemu możemy zabrać na spływ małe dzieci oraz seniorów, którzy poradzą sobie z opanowaniem łodzi. Taka atrakcja sprawi, że poprawimy naszą wydolność, kondycję i siłę ramion, możemy przyjrzeć się otaczającej nas przyrodzie, a jeśli będziemy mieć szczęście, być może dojrzymy ciekawe gatunki roślin i zwierząt. Możemy je fotografować, ale nie zrywać ani płoszyć. Pamiętajmy, że to my jesteśmy gośćmi na rzece, a nasze zachowanie nie jest obojętne dla stałych bywalców. Warto pokazywać dzieciom, jak należy zachować się na łonie natury.

Spływ kajakowy to wspaniała przygoda i okazja do poszerzenia swoich horyzontów. Kaszuby to idealne miejsce  dla początkujących i średniozaawansowanych kajakarzy. Rzeki o spokojnym nurcie, takie jak Słupia z pewnością spodobają się miłośnikom tego sportu, tym młodszym i nieco starszym. Jeśli odpowiednio przygotujemy się do spływu i zadbamy o bezpieczeństwo, możemy być pewni, że czekają nas niezapomniane wrażenia.