Skuteczność osuszania murów

Żyjemy w klimacie umiarkowanym, którego charakterystyczną cechą jest nieprzewidywalność. Bardzo często występują obfite i silne ulewy, które powodują duże przemoknięcie środowiska. Niestety bez właściwej hydroizolacji, takie opady deszczu mogą grozić przemoknięciem dachów i ścian domu, co stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia i życia w postaci mikroorganizmów zaczynających żyć na wilgotnej ścianie ze względu na korzystne dla niej warunki do bytowania tam. Na szczęście istnieją metody osuszania wilgotnych murów.

Zalety skutecznego osuszania murów

skuteczne osuszanie murówDuże deszcze mogą skutkować zatrzymywaniem się cząsteczek wody w konstrukcjach domów. Wilgoć w murach jest czymś, co samoistnie nie ustąpi ze względu na warunki klimatyczne w jakich żyjemy. Przemoknięte ściany są środowiskiem korzystnym do rozwoju mikroorganizmów, mogących przenosić drobnoustroje chorobotwórcze. Na ścianach może wówczas powstawać rdza ścienna i pleśń. Wdychanie ich wydzielin jest niebezpieczne dla organizmu człowieka. Warto jak najszybciej zadbać o to, aby nie zagrażać swojemu życiu i zdrowiu. W tym celu stosuje się metody usuwania wilgoci z murów, np. metodą iniekcji krystalicznej. Skuteczne osuszanie murów jest bardzo ważne, ponieważ chroni nas przed powstawaniem na ścianach kolonii mikroorganizmów w postaci rdzy ściennej lub pleśni. Jest to także nieestetyczne w wyglądzie, może sprawiać wrażenie świadczenia o małej dbałości o gospodarstwo domowe. Dlatego dobrze jest stosować osuszanie ścian i murów, ponieważ samoistnie proces ten nigdy nie zaistnieje ze względu na klimat, w którym się znajdujemy. Grzyby w ścianach są zagrożeniem także dla zdrowia i życia, ponieważ wydzielają toksyczne, trujące i inne niebezpieczne substancje. Usuwanie wilgoci ze ścian jest więc nie tylko zabiegiem estetycznym, ale także gwarantuje życie w zdrowych i bezpiecznych warunkach. Oczywistym jest, że ściany wilgotne mają też słabszą konstrukcję ze względu na naruszenie ich struktury, dlatego też ich osuszanie chroni nasze domy także przed uszkodzeniami ścian, a nawet stopniowym burzeniem się budynku. Dzięki osuszaniu, chronimy kompleksowo cały dom oraz rodzinę.

Wilgoć w ścianach to zjawisko dość powszechne w naszych warunkach klimatycznych. Wygląda ona nieestetycznie, osłabia strukturę całej konstrukcji, ale także jest środowiskiem korzystnym do rozwoju niebezpiecznych mikroorganizmów. Ważne jest, aby chronić się przed tymi przykrymi konsekwencjami kompleksowo dzięki skutecznemu osuszaniu murów, co usuwa wilgoć z naszych ścian.