Skuteczna hirudoterapia w Warszawie

Wycieczki zorganizowane po Warszawie.

Skuteczna hirudoterapia w Warszawie

Leczenie różnorodnych schorzeń chorobowych przy użyciu pijawek jest znane od dawna. Stosowano je już w starożytności. Do tego typu zabiegów stosuje się pijawki z gatunku hirudo medicinalis. Są one hodowane w specjalistycznych laboratoriach medycznych. Dzięki temu pijawki są całkowicie bezpieczne dla pacjentów, a zawarte w ich ślinie substancje wykazują szereg korzystnych dla zdrowia działań.

Przeciwwskazania do hirudoterapii

hirudoterapia w WarszawieCiesząca się coraz większą popularnością wśród pacjentów hirudoterapia w Warszawie pozwala na uzyskanie pożądanych efektów terapeutycznych w bardzo krótkim czasie. Substancje zawarte w ślinie pijawek wykazują działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz antynowotworowe. Nie są jednak idealnym panaceum na wszystkie schorzenia chorobowe i są pewne przeciwwskazania co do ich stosowania. Przede wszystkim z zabiegów hirudoterapii nie mogą korzystać kobiety w ciąży, osoby cierpiące na anemię oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Osoby u których czynnik krzepnięcia krwi jest nieprawidłowy mają skłonność do krwawień, a więc nie powinny poddawać się tego typu zabiegom. Osoby z obniżoną wartością hemoglobiny we krwi powinny najpierw wyrównać poziom hemoglobiny, a dopiero później przystąpić do zabiegu. Niewątpliwie za pomocą pijawek można skutecznie leczyć zaburzenia ze strony układu krążenia takie jak: żylaki, zakrzepicę czy też nadciśnienie tętnicze. Ponadto pijawki są wykorzystywane w leczeniu chorób skóry: zmian alergicznych, egzemy czy też trudno gojących się ran. Cały zabieg trwa około sześćdziesięciu minut i jest przeprowadzany z zachowaniem zasad aseptyki i antyseptyki dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla każdego pacjentów. Osoba będąca hirudoterapeutą posiada niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe. Bardzo często leczeniem za pomocą pijawek zajmują się osoby posiadające wyższe wykształcenie medyczne. Hirudoterapeutami są lekarze, pielęgniarki czy też fizjoterapeuci. Zabieg nie wymaga dużych nakładów finansowych, a przynosi pożądane skutki.

O zabiegach hirudoterapii słyszy się coraz więcej. Są niezwykle skuteczne oraz przynoszą ulgę w sytuacji wystąpienia różnych schorzeń chorobowych. Ponadto nie wymagają dużych nakładów finansowych oraz są powszechnie dostępne niemalże w każdej części miasta. Cieszą się coraz większą popularnością wśród pacjentów na całym świecie. Od dwutysięcznego czwartego roku zostały uznane za oficjalną metodę leczenia. Pozytywne opinie pacjentów mówią same za siebie. Naprawdę warto skorzystać z takiego zabiegu.