Siatki ogrodnicze: niezbędne we współczesnym ogrodzie

 

Dostępne są siatki plastikowe przeciw owadom, które utrzymują większe szkodniki, takie jak chrząszcze, z dala od roślin i drzew. Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z japońskimi chrząszczami „szkieletującymi” liście drzew i roślin (zwłaszcza śliw, róż i winogron), to wiesz, jaką ulgą jest sposób na zmniejszenie ich szkód . Siatki przeciw ptakom pomagają utrzymać większe szkodniki dla zwierząt, takie jak ptaki i wiewiórki, z dala od zbiorów.

Siatki ogrodnicze powstrzymują ptaki i owady

siatki plastikowe ogrodniczePrzestrzenie w siatce chronią przed szkodnikami, jednocześnie wpuszczając światło słoneczne, powietrze i deszcz. Jeśli chcesz użyć oprysku przeciw mniejszym szkodnikom lub dodać składników odżywczych, takich jak płynny wapń do liści, nadal jest to możliwe bez konieczności wcześniejszego usuwania siatki ogrodowej. Najczęściej opcje siatek ogrodowych są trwałe i wielokrotnego użytku: wystarczy usunąć, wyczyścić i przechowywać w pomieszczeniu z dala od światła słonecznego poza sezonem, na przykład podczas spoczynku lub po zbiorach. Spróbuj użyć siatki ogrodowej, aby chronić swoje zbiory. Uważamy, że czasem najlepszą obroną jest „ogrodzenie”! Każdy ogrodnik tego doświadczył, po spędzeniu niezliczonych godzin na pielęgnacji, podlewaniu i karmieniu roślin, szkodników atakujących lub ekstremalnych warunków pogodowych uszkadzających rośliny i szybko niweczących całą ciężką pracę … ale możesz łatwo powstrzymać to bez użycia środków chemicznych i to jest tanie rozwiązanie – siatki plastikowe ogrodnicze. Od dawna są popularne w ogrodzie do ochrony roślin, zwłaszcza owoców i warzyw, przed atakiem szkodników i złej pogody, ale przy tak wielu różnych rodzajach siatki może być mylące, której siatki ogrodniczej potrzebujesz. Pozwól nam pomóc, z kilkoma prostymi poradami na temat różnych rodzajów siatki i jak można ją wykorzystać do ochrony twoich roślin. Ważne jest, aby „poznać swojego wroga” – zrozumienie, co zaatakowało twoje rośliny, jest kluczem do powstrzymania tego w przyszłości. Ustalenie, czy chodzi o ptaki, mszyce, czy motyle, jest pierwszym krokiem do pomocy w wyborze właściwej siatki. Ptaki potrafią zdziesiątkować uprawy owoców, niszcząc dojrzałe owoce, zanim zdążysz je zebrać – więc jaki jest najlepszy i najbardziej opłacalny sposób ochrony twoich krzewów owocowych i roślin?

Z reguły siatka przeciw ptakom, ma oczka o średnicy 20 mm zaprojektowane do zatrzymywania nawet małych ptaków. Siatka może być rozłożona na ramkach, klatkach i obręczach, aby chronić rośliny.Najbardziej popularne klatki owocowe wykorzystują siatkę dla ptaków na dachu i po bokach, aby chronić uprawy owoców w klatce. Siatka dla ptaków, zaprojektowana z myślą o powstrzymywaniu ptaków, ale przepuszczaniu zapylaczy przez siatkę, jest dostępna w różnych rozmiarach.