Sezon na motocykl rozpoczęty

Na motorze jeżdżę od dziesięciu lat, czyli od czasu jak tylko udało mi się zdać na prawo jazdy kategorii A w wieku osiemnastu lat. Uwielbiam czuć wiatr we włosach i ten pęd powietrza na skórze. Uważam, że nie ma nic bardziej ekscytującego, niż przejażdżka na motocyklu. Wiem również, że nie ma możliwości odbycia takiej prawdziwej przejażdżki bez odpowiedniego zabezpieczenia jakim jest odzież motocyklowa, chroniąca przed wiatrem i nadająca ciału odpowiednią ergonomię podczas jazdy. 

Szeroki wybór odzieży dla motocyklistów

odzież motocyklowaNa przestrzeni dziesięciu lat, kiedy to zaczęłam jeździć na motorze, zauważyłam, że dużo się zmieniło w sposobie postrzegania motocyklistów. Nie chodzi mi tylko i wyłącznie o ludzi, którzy nie są związani z tą pasją, ale raczej o sprzedawców. Największy przełom widać w sklepach, w których znajduje się odzież motocyklowa. Jeszcze kilka lat temu wybór stroju na motor ograniczał się do czarnych spodni i czarnej kurtki. Jestem kobietą, pomimo tego, że uwielbiam jeździć na motorze to również interesuje się modą. Szarobure stroje niekoniecznie są tym czego oczekiwałabym od producentów odzieży motocyklowej. W ostatnim czasie trendy zaczęły się zmieniać. Producenci zaczęli zwracać większą uwagę na kobiety jeżdżące na motorach, a co za tym idzie produkować odzież motocyklową, która jest bardziej w guście kobiecym, niż czarne stroje w jednym fasonie dla nie i dla niego. Obecnie w sklepach widać bardzo szeroki wachlarz różnego rodzaju ubrań, wcześniej takie urozmaicenie można było znaleźć jedynie w kaskach, które od zawsze są kolorowe. Również kształt ubrań się zmienił i aktualnie linia stała się bardziej kobieca w rzeczach promowanych jako damskie. Wiem, że przede wszystkie te ubrania mają zapewnić motocyklistom wygodę i bezpieczeństwo, jednak fajnie jest wkładać coś co mi się podoba. Odzież motocyklowa jest dość droga, dlatego fajnie, że kupując coś co ma wystarczyć mi na jakiś czas mam możliwość wyboru, z którego będę zadowolona, a nie czegoś co kupić muszę. 

Podejrzewam, że wiele kobiet, które jeżdżą motorem ma tą samą opinię. Wbrew pozorom wiele Pań jeździ na motorach, nie jest to może widoczne właśnie ze względu na typ ubioru jakim jest odzież motocyklowa. Krój najczęściej upodabnia kobiety do mężczyzn i ciężko odróżnić, że na motorze siedzi Pani, a nie Pan. Gratuluje producentom, że przełamali stereotyp i zaczęli produkować odzież, która ma styl i klasa, a ponadto nie traci wartości, które powinna spełniać, czyli wygody oraz bezpieczeństwa w trakcie jazdy.