Przejazd do Holandii celem odpoczynku

Co przychodzi nam na myśl gdy słyszymy słowo “Holandia”? Dla wielu osób kojarzy się ona na pewno z paleniem marihuany, bo jak wiemy, w Holandii i Czechach jest ona zalegalizowana i właśnie dla niej wiele osób jeździ lub leci do Holandii. Osoby jednak, które lubią podróżować i cieszą się turystycznymi ciekawostkami, znają Holandię od zupełnie innej strony. Według statystyk Holandię, każdego roku odwiedza nawet 14 mln turystów z zagranicy. Głównym miastem, do którego się wybierają jest Amsterdam, zaraz po nim Rottertdam ale również turystyczne miasteczka takie jak Zaanse Schans czy Volendam.

Czym najlepiej dojechać z Łodzi do Holandii?

busy łódź holandiaZdecydowanie najbardziej atrakcyjnym i najczęściej odwiedzanym miastem Holandii jest Amsterdam. Poświęcone są jemu nawet oddzielne artykuły przewodników po Amsterdamie. Posiada on wiele uroków, wąskie uliczki przepiękne niskie domki oraz wszechobecne kanały. Będąc w jego centrum, nie poczujemy się jakbyśmy byli w nowoczesnej metropolii, jaką bez wątpienia jest Amsterdam, jest on raczej klimatycznym połączeniem dobrego smaku i romantyczności. Nie od dziś wiadomo, że Holandia słynie z bardzo ciekawych muzeum. Główne znajdują się właśnie w Amsterdam i w Hadze. Za najważniejsze ze wszystkich uchodzi Rijksmuseum, muzeum narodowe, w którym zobaczymy m.in. bardzo znany na całym świecie obraz “Nocna Straż” Rembrandta. Drugim bardzo znane Muzem znajduję się w Hadze, również bardzo ciekawym Holenderskim mieście. Muzeum nosi nazwę Mauritshuis a najciekawszym dziełem w jego asortymencie jest bez wątpienia słynna “Dziewczyna z perłą” autorstwa Jana Vermeera. Jeżeli będziemy chcieli wybrać się do Holandii w celach turystycznych, czy to w celach zarobkowych, najlepiej będzie skorzystać z linii autobusów. Jest to bardzo oszczędna podróż a jest kilka linii bezpośrednio przewożących ludzi z Polski do Amsterdamu. Najwięcej połączeń jest centrum Polski a mianowicie z miasta Łodzi. Żeby wyszukać  najbliższe przejazdy, najłatwiej będzie wpisać w przeglądarkę frazę o treści: busy Łódź Holandia. Dzięki dużej liczbie połączeń, na pewno znajdziemy takie, które będzie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. 

 

Ceny takiego przejazdu są zdecydowanie niższe, niż jakbyśmy musieli się przemieścić do Holandii samochodem. Pociągi oczywiście nie wchodzą w grę ponieważ takich połączeń po prostu nie ma, a przeloty samolotami są dużo bardziej kosztowne. Pamiętać jednak musimy, żeby przed wyjazdem zabrać wszystkie niezbędne rzeczy do życia i oczywiście wymienić na euro nasze pieniądze. W Holandii od dawna walutą jest Euro.Nierozsądnym byłoby również nie wykupienie zagranicznego ubezpieczenia, jeżeli coś nam się stania i trafimy do szpitali za leczenie będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.