Profesjonalna pałka do samoobrony

Przydziałowe długie pałki z tworzyw sztucznych były dość wielofunkcyjnymi narzędziami, przydającymi się czasem w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Mimo ich wszystkich zalet, jednak, były zdecydowanie niewygodne, zwłaszcza w trakcie odbywania długich patroli w mieście, a wielu kolegów narzekało iż często obijają się o nogi i utrudniają zadania wymagające szybkości. Twarde pałki wymagały również tężyzny fizycznej by móc wykorzystać je skutecznie, należąc do dość ciężkich narzędzi pracy.

Teleskopowa pałka z tworzyw sztucznych

długa pałka teleskopowaKoledzy z jednostki coraz częściej wspominali o możliwości wymiany pałek przydziałowych na lepsze i wygodniejsze, aczkolwiek przez długi czas nie mieliśmy żadnego konkretnego zamiennika, mogącego je zastąpić. Coraz częściej słyszeliśmy jednak o nowej serii pałek teleskopowych, o rdzeniu wykonanym z tworzyw sztucznych zamiast tradycyjnie stosowanej stali. Zdecydowaliśmy się więc przetestować kilka sztuk i ocenić ich przydatność w pracy. Do testów została wybrana długa pałka teleskopowa z kompozytowym rdzeniem, równie wytrzymałym co odmiana stalowa choć przeszło o połowę lżejszym. Mniejsza waga okazała się bardzo dużym ułatwieniem w trakcie wykonywania technik obronnych, a doskonałe wyważenie narzędzia tym bardziej pomagało przy ich zastosowaniu. Po złożeniu, pałka była bardzo kompaktowa i wygodna do przenoszenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę mniejszy ciężar, więc od razu została przez nas uznana za bardzo poręczną do użycia w trakcie długich patroli. Mimo iż początkowo wydawało nam się iż materiał z którego pałka została wykonana nie należy do szczególnie odpornych na uszkodzenia, bardzo szybko zmieniliśmy zdanie po dość intensywnych testach wytrzymałościowych w terenie, gdzie narzędzie poddane było ogromnym obciążeniom i zniosło je bez najmniejszych uszkodzeń. Testowany model różnił się również długością rdzenia, a cała pałka po rozłożeniu była niemal o połowę dłuższa niż większość składanych pałek z którymi mieliśmy styczność.

Była to kolejna zaleta która ułatwiała wykonywanie bardziej zaawansowanych technik obronnych, dając użytkownikowi większy zasięg do aplikacji siły fizycznej. Po wielu testach podczas faktycznych wezwań zgodnie uznaliśmy, iż nowe pałki będą doskonałym zamiennikiem dotychczasowo używanych przez nas narzędzi, i zostaną wprowadzone do inwentarza jak najszybciej. Okazały się bowiem nie tylko wygodniejsze, zwłaszcza dla kolegów nie posiadających dużej siły fizycznej i sprawności, ale również tak samo skuteczne, a jednocześnie o wiele bardziej wytrzymałe.