Praca na wysokości przy myciu okien

Mój syn jest młodym i silnym chłopakiem, któremu żadna praca nie jest straszna. Potrafi zrobić wszystko, aby zarobić kilka złotych na życie. Problem w tym, że ja o niego się martwię. Wszystko dlatego, że zajmuje się ekstremalna pracą. Wykonuje mycie okien na wysokości. Wiadomo, że taka praca niesie ze sobą pewnego rodzaju ryzyko. Ja bym nigdy się nie odważyła na coś takiego, ale mój syn – owszem nie ma z wysokością żadnych problemów. I zapewnia mnie cały czas o tym, iż ten zawód jest całkowicie bezpieczny.

Syn i jego praca na wysokości

mycie okien na wysokości we wrocławiuMój syn doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ja jako matka bardzo się o niego martwię. I przez pewien czas ukrywał przede mną, czym się tak naprawdę zajmuje. Nie, aby kłamał, ale zatajał prawdę. Domyśliłam się po tym, jak widziałam pewną ulotkę u niego na biurku, która mówiła o bezpieczeństwie. Po tym wszystkim mój syn się przyznał, że wykonuje mycie okien na wysokości we Wrocławiu. Byłam w ogromnym szoku. Syn starał się mnie uspokoić, iż taka praca jest całkowicie bezpieczna pod warunkiem, że wykonuje się ją w odpowiednich warunkach. Po pierwsze, muszą być spełnione wszelakie normy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Aby móc pracować na wysokości, najpierw trzeba przejść odpowiednie badania, które wykonywane są w placówce medycyny pracy. Dostaje się skierowanie od lekarza. Mój syn bez problemu przeszedł szereg niezbędnych badań i dostał zgodę od lekarza prowadzącego na wykonywanie pracy na wysokości. Syn powiedział, że bardzo mu się ta praca podoba, ponieważ lubi wysokość, czuje się inaczej niż na ziemi i nie czuje niebezpieczeństwa. Jest to dla niego całkiem bezpieczne, ponieważ posiada liny ubezpieczające i kask. Nic złego się nie może stać, ponieważ sprzęt firmy, w której pracuje posiada niezbędne atesty bezpieczeństwa. Samo mycie okien nie jest wymagające. Dostaje specjalne środki i pucuje okna biur na błysk. Najważniejsze w tym wszystkim jest dla niego to, że nie zarabia mało pieniędzy. Bo prawda jest taka, że do pracy na wysokości przy myciu okien nie każdy się nadaje, nie każdy może pracować z różnych względów zarówno psychicznych i fizycznych.

Jak już wspomniałam, bardzo martwię się o mojego syna, ale jestem do jego pracy coraz bardziej przyzwyczajona. Najważniejsze, że jemu odpowiada ta praca. Mycie okien na wysokości nie należy do najłatwiejszych. Predyspozycje trzeba mieć bardzo duże. Alpiniści to głównie silni i odważni mężczyźni. Taki jest właśnie mój syn. Dzięki niemu biurowce lśnią czystością, a właściciele firm mogą cieszyć się pięknym widokiem na miasto Wrocław. Przez czysta szybę wszystko lepiej wygląda.