Poszukiwania kreatywnych klocków dla dziecka

Zbliżały się mikołajki. Chciałam kupić mu jakiś miły prezent na tą okoliczność. Synek ostatnio bardzo lubi zabawę klockami. W przedszkolu mają bardzo dużo takich zabawek, postanowiłam kupić mu też jakiś komplet klocków do domu. Akurat zbliżała się przerwa świąteczna, a potem od razu ferie zimowe więc synek miałby ulubioną zabawkę także w domu. Zależało mi jednak na tym, aby wybrać jakiś dobry i edukacyjny komplet klocków, które nie znudzą się dziecku po jednym ułożeniu. Postanowiłam poszukać czegoś odpowiedniego.

Kupno kreatywnego kompletu klocków dla dziecka

klocki kreatywne dla dzieciAby znaleźć coś odpowiedniego udałam się do dużego sklepu z zabawkami. Okazało się, że klocki są ostatnio bardzo popularną zabawką dla dzieci. I nic dziwnego. Zabawa klockami poszerza wyobraźnie przestrzenną. Jest to bardzo edukacyjna zabawa jeśli tylko uda nam się zachęcić do niej dziecko. Zapytałam sprzedawczynię o klocki kreatywne dla dzieci. od razu zabrała mnie na odpowiedni dział i poleciła mi kilka wybranych modeli. Dużo się im przeglądałam. Ostatecznie zdecydowałam się zakupić dla syna komplet klocków z których można tworzyć indywidualne budowle z części, a także złożyć kilka konstrukcji wykorzystując cały komplet klocków. Klocki były dość duże i twarde. Były przeznaczone dla dzieci już od trzeciego roku życia, ale byłam pewna, że z powodzeniem mogą zainteresować także starsze dzieciaki. Dobre, kreatywne klocki nie tylko rozwijają wyobraźnię przestrzenną, ale także uczą planowania czy rozwijają umiejętności motoryczne u dziecka. Cieszyłam się, że moje dziecko interesuje się takimi zabawkami, a nie tylko siedzi z nosem w telefonie, jak większość jego rówieśników. Zdecydowałam się zakupić taki komplet kreatywnych klocków dla dziecka. W dniu mikołajek wręczyłam je synowi na prezent. Od razu zabraliśmy się za tworzenie konstrukcji. Do klocków dołączona była instrukcja. Postanowiliśmy najpierw stworzyć jedną z zalecanych przez producenta konstrukcji. Zabawa była świetna.

Klocki były bardzo praktyczne i wygodne. Trzeba było je mocno ścisnąć, żeby zbudować budowle, ale synek nie miał z tym problemu. Klocki były bardzo dobrze dopasowane do siebie, dzięki czemu nie było problemów z ich stabilnością. Bardzo mi się podobało to, że praktycznie każdy klocek pasował do każdego. Dzięki czemu, jeśli dziecko nie chciało tworzyć proponowanych budowli mogło samemu tworzyć różnorodne konstrukcje. Klocki były wykonane z trwałego i wytrzymałego tworzywa dzięki temu służyły mojemu synowi przez długi czas. Zabawa takimi kreatywnymi klockami nigdy się nie nudzi.