Po okresie zimowym warto przeprowadzić konserwację podwozia

Kiedy warto przeprowadzić profesjonalną konserwację podwozia w swoim samochodzie? Warto ją zrobić zawsze, zwłaszcza jeśli wcześniej się tego nie robiło. Taka czynność jest jednak koniecznością po okresie zimowym. Wiadomo, że w zimę na ulice polskich miast sypane są tony soli, która docelowo zapobiega ślizganiu się na zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Sól ma właściwości mocno korozyjne, jeśli chodzi o lakier samochodowy oraz o jego podwozie. Dlatego po zimie trzeba się wybrać z samochodem na porządną myjnię samochodową.

Podwozie konserwuje się pod ciśnieniem

wysokociśnieniowa konserwacja podwozia w krakowiePo okresie zimowym można wybrać się z samochodem na myjnię lub do jakiegoś warsztatu samochodowego. Można też skorzystać z usług dowolnie wybranego studio kosmetyki samochodowej. W tych miejscach wykonuje się profesjonalną konserwację nie tylko podwozia, ale również karoserii i położonego na niej lakieru. Przy czym o wiele częściej myjemy nadwozia niż podwozia w swoich samochodach. Jest to zrozumiałe, ponieważ koncentrujemy się na tym, co jest widoczne a nie na tym, czego i tak nie widać. Natomiast konserwacja podwozia po zimie jest czynnością naprawdę konieczną. Trzeba je dokładnie umyć i robi się to z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej. Najpierw jednak demontuje się wszelkie elementy, które podwozie w jakikolwiek sposób zasłaniają. Wysokociśnieniowa konserwacja podwozia w Krakowie wykonywana jest praktycznie w każdym serwisie samochodowym i wszędzie polega dokładnie na tym samym. Na dokładnym umyciu pod ciśnieniem całego podwozia i nasmarowaniu go specjalnymi preparatami antykorozyjnymi. Bo podwozie samochodu jest bardzo podatne na korozję. Wynika to z tego, że cała parująca z ziemi woda osadza się właśnie na metalowych elementach umieszczonych pod samochodem. Jeśli do tego dodamy, że osadza się na nich również żrąca sól to mamy prosty sposób na rdzewienie wszystkiego co się znajduje pod samochodem. I dlatego właśnie po zimie należy zadbać o to, czego w naszych samochodach nie widać gołym okiem, żeby nie być zaskoczonym, gdy kiedyś przypadkiem się pod auto zajrzy.

Zdecydowana większość kierowców dba o swoje samochody, ale ich dokładne mycie ogranicza się najczęściej do zewnętrznych elementów karoserii. Dbamy o to, co jest widoczne z zewnątrz zapominając często o tym, czego nie widać. A to właśnie podwozie jest najbardziej narażone na zabrudzenia i korozję wywołaną wilgocią i solą. Chcąc uchronić swój samochód przed takim destrukcyjnym działaniem należy po każdej zimie zlecić dokładną konserwację podwozia w serwisie, który się tym profesjonalnie zajmuje.