Płyty do wyrobu mebli o wielu właściwościach

Stolarzom o wiele bardziej niż drewno z tartaku, opłaca się kupować gotowe płyty meblowe. Są o wiele lepsze, ponieważ mają takie właściwości, do których stolarz musiałby dochodzić dodatkowym nakładem pracy. Jakie są to właściwości? Jest ich wiele, a większość z nich ma na celu utrzymanie estetycznego widoku oraz długoletniości danego mebla. Opowiem o płytach meblowych, ponieważ uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie dla stolarzy, zwłaszcza że praca wychodzi dużo szybciej, niż metodami tradycyjnymi.

Właściwości płyt meblowych

płyty mebloweNa wstępie warto zaznaczyć, że płyty wiórowe, a meblowe mogą się od siebie różnić. Trzeba przyznać, że czasami płyty meblowe wykonywane są z wiór, co sprawia, że są lekkie oraz dużo tańsze. Właściwości płyt meblowych są przeróżne. Wchodząc do sklepów internetowych, można już na pierwszy rzut oka zobaczyć, że płyty meblowe posiadają już kolor. Stolarz nie maluje mebli, jednak kupuje płyty o określonej barwie. Oprócz tego, że na materiale jest już położony kolor, jest on dodatkowo chroniony. Większość płyt meblowych jest zalaminowana, czyli pokryta cienką warstwą mocnej foli, odpornej na zdrapywanie. Laminat zrobiony jest metodą termiczną. Inną właściwością jest wytrzymałość. Stolarz poprzez robienie nacięć oraz wzmacnianie materiału nadaje wytrzymałości meblom. Producenci płyt zrobili to za niego, oszczędzając czasu. Fachowiec, który zamawia ten rodzaj materiału, ma możliwość wyboru tworzywa, z którego jest wykonany. Jest to kolejna właściwość. Płyta może zostać wykonana z płyt wiórowych, sklejkowych, a nawet korkowych. Łatwo uzyskać taki efekt, na jakim nam zależy. Jeśli potrzebujemy lekkich, przenośnych mebli, najlepiej skorzystać z płyt powstałych na bazie korka. Płyty sklejkowe gwarantują nam bardzo dużą wytrzymałość, natomiast płyta wiórowa jest najtańsza. Przed zakupem płyty klient musi sprecyzować swoje wymagania, aby specjalista wiedział, na jakim materiale musi pracować. Płyty meblowe są bardzo podatne na wszelki rodzaj obróbki, dlatego czas wykonania pracy znacznie maleje. Ma to przełożenie na zadowolenia klientów oraz obroty finansowe przedsiębiorstwa.

Kupując meble w sklepach sieciowych, możemy mieć pewność, że powstały z płyt meblowych. Jest to tak popularny materiał, że dawno stał się codziennością. Potrzebując mebli robionych na wymiar, zgłoś się do stolarza, który korzysta z takich rozwiązań. Uzyskasz dobrą jakość, która zazwyczaj jest gwarantowana od producenta, a Twoje meble powstaną w niedługim czasie. Z doświadczenia wiem, że cała meblościanka jest efektem dwutygodniowej pracy w warsztacie.