Pismo Święte dla całej rodziny

 

Pismo Święte to księga, bez której żaden katolik nie wyobraża sobie życia. Czytanie jej daje osobom wierzącym naprawdę wiele. Dzięki nim zdobywa się siłę, buduje się relację z Bogiem, a czasami nawet w przypowieściach można znaleźć rozwiązanie swoich problemów. Dobrze jest więc, by w każdym domu ta księga się znajdowała, po to, by każdy członek rodziny mógł ją czytać i analizować jej treść. To na pewno wzmocni naszą wiarę, a jeżeli będziemy czytać Biblie wspólnie, to wzmocnią się również nasze więzy rodzinne.

Biblia – księga którą warto posiadać

rodzinna biblia tysiącleciaWiara w Boga w mojej rodzinie od zawsze miała naprawdę ogromne znaczenie i nic dziwnego, bo zarówno ja, jak i moi bliscy wierzyliśmy, że istnieje siła wyższa, która pomaga nam w życiu i stanowi dla nas wsparcie. Nie zawsze tak było, ponieważ miewaliśmy swoje kryzysy i momenty zwątpienia, jednak ostatecznie zawsze wracaliśmy do codziennych modlitw i dawało nam to ogromną siłę. Jakiś czas temu zorientowałam się jednak, że nie mamy w domu Biblii, co było przecież niewyobrażalne dla nas, jako dla osób głęboko wierzących. Wiedziałam więc, że muszę ją kupić, byśmy mogli zaczytywać się w tej niesamowitej księdze. Wiedziałam, że w którejś księgarni katolickiej na pewno znajdzie się rodzinna Biblia Tysiąclecia, dlatego kiedy tylko znalazłam na to czas, rozpoczęłam swoje poszukiwania, starając się o to, by były one jak najbardziej skuteczne. Wiedziałam, że prędzej czy później w końcu znajdę takie wydanie Pisma, które będzie czytelne zarówno dla młodszych jak i starszych członków naszej rodziny. Na całe szczęście stało się to szybciej niż myślałam i szybko wróciłam do domu z pięknym wydaniem Biblii. Czytanie jej stało się od tamtej pory naszą codziennością, a my każdego dnia czuliśmy siłę, którą dawało nam czytanie tej księgi. Na pewno mogła nam ona też jeszcze bardziej utwierdzić i umocnić się w wierze, więc wiem, że jej zakup był dobrą decyzją. Do tego prawdy zawarte w tej księdze pomogły nam wszystkim stać się znacznie lepszymi ludźmi.

Pismo Święte to księga, bez której żadna osoba wierząca nie wyobraża sobie życia. Nic dziwnego, jest ona bowiem najlepszym i największym źródłem wiedzy o naszej religii, oraz najbardziej wzmacnia naszą wiarę i więź z Bogiem, którą trzeba w końcu pielęgnować, więc lektura Biblii jest tutaj jak najbardziej wskazana. Dobrze jest więc w taką księgę zainwestować, a na pewno poczujemy szczerą radość płynącą z jej lektury. Zarówno my sami, jak i członkowie naszej rodziny będziemy zadowoleni, że posiadamy w domu tak ważną księgę.