Oszczędzanie na tekstyliach dla dziecka

Od kilkunastu lat posiadanie dzieci kojarzy się większości z nas z wysokimi kosztami i ciągłymi wydatkami. Najpierw sen z oczu spędza nam wyprawka, gdy dziecka tak naprawdę jeszcze nie ma na świecie. Po narodzinach wydatki nawarstwiają się – pieluchy, mleko, często nowe ubranka, kocyki, buty. Bywa, że przeliczamy posiadanie dziecka i dokładnie zastanawiamy się, czy nas na nie stać! Materializm i konsumpcjonizm dzisiejszych czasów powodują, że wydaje nam się, iż potrzebujemy niezliczonej ilości rzeczy.

Pościele dla dzieci w rozsądnej cenie

pościel dla dzieci - cena za kompletSkupmy się na tym, co dla życia dziecka jest najważniejsze w pierwszych miesiącach po przyjściu na świat. Wiadomo, że podstawą jest wyżywienie – bardzo często to od mamy – najzdrowsze i najlepsze dla dziecka. Możemy jednak wziąć pod uwagę problemy fizjologiczne u kobiety, które wymuszą karmienie dziecka sztucznym mlekiem. To wydatek numer jeden. Wiadomo, że dalej wydajemy na pieluszki. Dziś jednorazowe i zostańmy przy tej wygodzie. Trzecią najważniejszą potrzebą dziecka jest ubiór. Wiemy, że stawiamy na bawełnę, ale nie musimy kupować śpioszków znanej marki za 80 złotych, wiedząc, że za maksymalnie miesiąc będą one za małe, a dziecko w nich zobaczymy my lub co najwyżej koleżanka. Tu mamy pierwszą oszczędność. Drugą sprawą są tekstylia codziennego użytku. Kocyki czy pościele jakich używamy, są ważne dla zdrowia malucha. Stykają się bezpośrednio z jego skórą, to, co się w nich znajduje trafia do dróg oddechowych dziecka. Dobrym pomysłem jest więc najzwyklejsza pościel dla dzieci – cena za komplet waha się od 30-100 złotych. Cena zwykle uzależniona jest od wzoru czy sklepu, w którym kupujemy, a nie jakości. Większość pościeli dziecięcych i tak wykonana jest z bawełny. Nie musimy więc wybierać tej najdroższej. Bardziej postawmy na delikatny płyn do prania, aby dodatkowo nie podrażniać skóry dziecka po wypraniu pościeli. Koce wybierajmy te certyfikowane, przeznaczone dla niemowląt. Takie oznaczenie wcale nie podnosi znacząco ich ceny. Prośmy znajomych i rodzinę, gdy tylko pytają, jaki upominek sprawić, właśnie o takie praktyczne i łatwe do zakupienia rzeczy. Kilka kompletów pościeli się przyda – przy małym dziecku trzeba je często prać, więc niszczą się też w szybkim tempie. Dwa koce także nie zaszkodzą – jednego użyjemy w łóżeczku, drugiego w wózku na spacery.

Pamiętajmy, aby zaspokajać potrzeby dziecka, a nie swoje. Tekstylia dla niemowlęcia nie muszą być piękne i modne – mają być przede wszystkim praktyczne i dobre dla malucha. Dlatego nie mnóżmy niepotrzebnych wydatków, kupujmy rozsądnie, proponujmy naprawdę przydatne nam i dziecku prezenty. Wydawajmy na to, co przyniesie naszemu szkrabowi wymierną korzyść.