Organizacja wyjazdów dla firm

Niejednokrotnie jest tak, że właściciele dużych korporacji są zmuszeni oddelegować swoich pracowników w miejsce oddalone o kilkaset kilometrów. Nie ma żadnego problemu, jeśli potrzebna jest organizacja transportu dla jednej, czy nawet trzech, czterech osób. Schody zaczynają się w przypadku przymusu oddelegowania kilkunastu pracowników na odległość sięgającą kilkuset kilometrów. W taki wypadkach osoby przeznaczone do organizacji transportu w danej firmie korzystają z usług firm obsługujących podróże służbowe, których jest na rynku coraz więcej.

Obsługiwanie wyjazdów pracowniczych

profesjonalna obsługa podróży służbowychJak już wcześniej wspominałem, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących organizację wyjazdów służbowych dla dużych i mniejszych firm. Dzieje się tak z tego powodu, że do Polski napływa moda z innych krajów europejskich na korzystanie z usług innych, zamiast robienia wszystkiego samemu. Rzeczą zupełnie normalną jest, że wzrastający popyt generuje większą podaż. Profesjonalna obsługa podróży służbowych jest dużo lepszym rozwiązaniem niż organizacja na własną rękę. Firmy zajmujące się tym zawodowo zazwyczaj mają dużo lepsze rozeznanie co do ofert firm przewozowych oraz ofert hoteli. Często zdarza się też tak, że dzięki temu, że firma, której zlecimy organizację podróży, wielokrotnie korzystała z usług danego hotelu i posiada duże zniżki. Dzięki temu obniżamy koszt całego przedsięwzięcia. Podobnie jest z kosztami transportu. Poza oszczędnością pieniędzy, która nie jest oczywiście bez znaczenia, oszczędzamy mnóstwo czasu. Dobre zaplanowanie tygodniowego wyjazdu dla kilkunastu osób wiąże się po pierwsze z dużą odpowiedzialnością, a po drugie jest czasochłonne. Poza organizacją dojazdu i noclegu musimy również pomyśleć o takich aspektach jak wyżywienie, w przypadku gdy hotel, w którym zakwaterujemy naszych pracowników, nie posiada sali konferencyjnej, musimy zadbać o dojazd pracowników z hotelu do miejsca, gdzie będą mieli stworzone dobre warunki pracy. Im lepiej zorganizowana będzie cała podróż służbowa, tym więcej będzie z niej pożytku dla pracodawcy, ponieważ dobra organizacja sprzyja w bezpośredni sposób większej wydajności pracy.

Nie jest to nowością, że za każdą z usług musimy zapłacić. Koszt kilkudniowej podróży służbowej uzależniony jest przede wszystkim od miejsca, a także od ilości osób i naszego zapotrzebowania. Firmy zajmujące się tą czynnością profesjonalnie oferują nam całą organizację z kwotę rządu tysiąca złotych. Do tej kwoty musimy oczywiście doliczyć koszt hotelu i transportu. Cena, jaką będziemy musieli zapłacić za wyżej wymienione rzeczy i to, co trzeba oddać firmie, której zlecimy organizację i tak będzie niższa niż wtedy gdy organizacją zajęlibyśmy się na własną rękę.