Odmalowywanie mebli farbami kredowymi

Chcąc odnowić powierzchnie naszych domowych mebli nie musimy wzywać do tego specjalisty ani oddawać mebli do żadnego punktu. Wystarczy nasz własny czas oraz dobranie odpowiednich akcesoriów do tej pracy. Warto też zaznaczyć, iż z wykorzystaniem farb kredowych nasza praca będzie przechodzić bardzo sprawnie. Możemy również wybierać kolorystykę z bardzo szerokiej gamy, a przy tym mieszać kolory, robić własne artystyczne malunki czy też esy floresy, które bardzo polubiły fanki DIY. To bardzo ciekawy pomysł na pracę oraz spędzenie czasu wolnego.

Przyjemne oraz szybkie malowanie kredową farbą

farba do mebli kredowaNiektórzy z nas bardzo dbają, aby rzeczy, które posiadamy w domu były wykorzystywane w pełni. Dlatego gdy zaczyna się nam nudzić kolor mebli albo zauważamy pierwsze przebarwienia czy inne zmiany szybko reagujemy. Niestety, odmalowywanie mebli to czasochłonna praca, a do tego może być całkiem droga, gdy wynajmiemy kogoś do pracy lub oddamy do specjalnego punktu. Warto wtedy wyposażyć się w produkt jakim jest farba do mebli kredowa ułatwiająca odmalowywanie starych mebli. Praca z kredową farbą jest bardzo przyjemna, a dodatkowo szybka. Nie potrzebujemy kilku dni na pomalowanie jednego mebla. To wszystko dzięki temu, iż nie musimy przygotowywać meble poprzez oszlifowanie go oraz nałożenie podkładu. Szlifujemy tylko wtedy, gdy farba zaczyna odchodzić płatami i nałożenie nowych warstw nie zmieni tego procesu. Dodatkowo warstwy te szybko schną. Jedna warstwa schnie około 3 godzin, po których możemy nałożyć drugą, dzięki której osiągniemy pełne krycie. Oczywiście, po wyschnięciu wszystkich warstw nie zapomnijmy nałożyć wosku. Bez niego nasza praca pójdzie na marne. Wosk nakłada się pewnymi i okrężnymi rucha za pomocą niestrzępiącego się materiału. Gdy nałożymy go należy świeżą ściereczką zetrzeć nadmiar. Uważajmy przy tym, aby nie zrobić przestrzeni wolnych od wosku. Po tym mebel jest gotowy do użytkowania, jednak eksploatujmy go delikatnie, gdyż wosk potrzebuje około dwóch tygodni, aby w pełni się utwardzić.

Jeżeli chcemy odnowić stare meble, a nie chcemy przy tym poświęcić wiele czasu oraz gotówki warto zwrócić uwagę na farby kredowe. Są one bardzo proste w użytkowaniu, a dodatkowo nie wymagają od nas zbyt wielkiej wiedzy na ten temat. Nie musimy też poświęcać wielu godzin na szlifowanie, bejcowanie czy inne czynności. Mebel należy jedynie odtłuścić, pomalować dwukrotnie, a na samym końcu utrwalić woskiem. Jak możemy zauważyć nie jest to trudna w zrozumieniu praca. Warto wypróbować te farby.