Ocieplanie poddaszy pianą poliuretanową

Większość osób decyduje się na ocieplanie budynku jeszcze na etapie jego budowania. Trzeba jednak zauważyć, że jeśli przeoczymy ten ważny aspekt to będzie można ocieplanie przeprowadzić również w późniejszym etapie. Nic nie stoi na przeszkodzie by ocieplić budynek nawet kilka lat po jego wybudowaniu. Ważne jest jednak to aby wybrać odpowiednią technikę. Dzięki nowoczesnej technologii ocieplanie budynków trwa bardzo krótko, a osiągnięty efekt jest naprawdę satysfakcjonujący.

Izolacje domów pianą PUR

fachowe ocieplanie poddaszy w PrzemyśluZ izolacją termiczną w budynkach często kojarzony jest styropian. Materiał ten dominuje w branży budowlanej już od kilkudziesięciu lat. Jednak trzeba zauważyć, że dostępne są obecnie również inne materiały, których skuteczność w zatrzymywaniu ciepła może być znacznie lepsza. Przykładem jednego z nich może być pianka poliuretanowa. Początkowo materiał ten nie był w ogóle związany z branżą budowlaną. Stosowano go głównie przy produkcji różnych przedmiotów gdzie pianka pełniła rolę wypełniacza. Natomiast ktoś dostrzegł wielki potencjał w tym materiale i okazuje się, że można z powodzeniem stosować go również do ocieplania budynków. Materiał ten szczególnie często jest wykorzystywany do zadania jakim jest fachowe ocieplanie poddaszy w Przemyślu natomiast można obecnie łatwo znaleźć polecane firmy tym się zajmujące każdego dnia. Pianka poliuretanowa to materiał, który po nałożeniu w bardzo krótkim czasie zwiększa swoją objętość. Może się okazać, że z postaci półpłynnej przejdzie ona w stan stały w mgnieniu oka. W przypadku ocieplania poddaszy bardzo ważne jest określenie jaka powinna być grubość warstwy termoizolacyjnej. Grubość ta ma ogromne znacznie zarówno ze względu na zatrzymywanie ciepła jak również na zajmowanie przestrzeni w pomieszczeniu. Tutaj wspomnieć trzeba o tym fakcie, że pianka poliuretanowa o grubości 5 centymetrów jest w stanie skuteczniej ocieplać niż 10 centymetrowa warstwa termoizolacyjna wykonana ze styropianu. Wniosek więc nasuwa się sam odnośnie tego, który materiał lepiej się u nas sprawdzi.

Przed nałożeniem pianki poliuretanowej na poddaszu należy przeprowadzić dokładną analizę tego co znajduje się w pomieszczeniu i zasługuje na zabezpieczenie. Miejmy na uwadze ten fakt, że pianka PUR może przylegać nie tylko do docelowego miejsca ale również do szyb czy framugi naszych okien. W związku z tym zaleca się aby odpowiednio zabezpieczyć takie miejsca. Natomiast posadzkę w pomieszczeniach ocieplanych najczęściej zabezpiecza się przy użyciu specjalnej folii ochronnej.