Ochronny wosk do auta

Z powodzeniem mogę powiedzieć, że jak oddałem swoje auto do specjalistów zajmujących się car detailingiem, to odebrałem gotowe auto, które może i nie wyglądało jakoś o wiele lepiej niż wcześniej, bo o auto bardzo dobrze dbałem, ale na pewno było o wiele lepiej zabezpieczone. Raz na pół roku jeździłem właśnie korzystać z takich usług świadczonych przez firmę, gdyż chciałem zabezpieczyć auto woskiem ochronnym przed czynnikami atmosferycznymi.

Jak ochronić lakier samochodowy?

ochronny wosk fusso 99Ze swojej strony staram się na pewno sprawdzać czy usługa była wykonana dobrze. Ostatnio jak tam pojechałem do pracownik powiedział, że zastosowali specjalny produkt na próbę, który sprawiał, że woda w ogóle nie trzymała się szyby, tak więc nie potrzeba w ogóle używać wycieraczek. Mieli moje auto tylko zabezpieczyć odpowiednim ochronnym woskiem, a tu taka niespodzianka. Sprawdziłem faktycznie działanie takiego produktu w deszczu i było tak, jak mówili pracownicy – wosk dawał sobie radę. W pierwszej kolejności oczywiście trzeba będzie jeszcze wyczyścić auto, bo nie przeprowadza się żadnych działań i nie stosuje się żadnych produktów na brudnych samochodach. Słyszałem od pracowników, że ochronny wosk fusso 99 to nowość na rynku i dlatego też cena za taką usługę jest nieco większa, niż powinna być, ale na pewno z czasem się to unormuje. Nie ma jasnej odpowiedzi odnośnie tego, czy każde auto powinno z takich usług korzystać. Ja tam bardzo chętnie korzystałem bo po pierwsze mogłem sobie na to pozwolić, a po drugie faktycznie uważam, że samochody po wyjeździe z fabryki nie są specjalnie zabezpieczone. Jeśli bierzecie pod uwagę korzystanie z takich usług to chętnie wam polecę parę firm działających w mieście, które w moim przypadku sprawdzają się bardzo dobrze. Ten temat na pewno jest ciekawy dla mnie na tyle, że postanowiłem potestować parę firm i sprawdzić, gdzie będzie mi najlepiej. Moje auto było dla mnie bardzo ważne, więc chciałem je zabezpieczać tak jak trzeba.

W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że wymyślone zostały różne możliwości oraz produkty, które faktycznie są pomocne przy próbie ochrony lakieru samochodowego. W dzisiejszych czasach faktycznie kierowcy wręcz powinni z takich ochronnych wosków korzystać. Ja zauważyłem, że nawet teraz auto ciężko jest zarysować, co na pewno się przydaje zwłaszcza w większych miejscowościach, gdzie wiadomo są różni ludzie i często może się zdarzyć jakiś problem. Jeśli mogę coś powiedzieć, to na pewno cena jest adekwatna do jakości – więc zapłacicie pewnie kilkadziesiat złotych za sesję.