Obsługą techniczną imprez zajmuję się od lat

Moja z pozoru zwykła praca ma ogromne znaczenie dla bardzo wielu wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych czy imprezowych. Osób takich jak ja jest mnóstwo, ale akurat moja firma potrafi sprostać największym wyzwaniom. Zajmuję się dokładnie rzecz ujmując szeroko rozumianą obsługą techniczną imprez rozrywkowych. Dotyczy się to zarówno tych organizowanych przez władze samorządowe jak i telewizje czy prywatne firmy eventowe. Bez pracy mojej i mojej firmy wiele imprez po prostu by się nie odbyło.

Na czym polega techniczne obsługiwanie imprez?

obsługa techniczna imprez trójmiastoPostanowiłem opowiedzieć wszystkim zainteresowanym trochę więcej o swojej pracy, bo jest ona bardzo niedoceniana a wręcz niezauważalna. Podziwiając jakieś telewizyjne show, imprezę sylwestrową czy miejski festyn nikt nie zdaje sobie sprawę z tego, że przy obsłudze takiej imprezy pracują setki ludzi. Ludzi, którzy są schowani za sceną, w specjalnych samochodach albo gdzieś z daleka od sceny. I tak właśnie wygląda między innymi moja praca, którą zajmuję się od lat. Oferowana przez moją firmę obsługa techniczna imprez Trójmiasto polega na dopilnowaniu wszystkiego co się wiąże z szeroko rozumianą techniką i technologią. Mogę obsługiwać zarówno urządzenia dźwiękowe jak i oświetleniowe. Głośniki, miksery czy telebimy – to urządzenia, które nie mają przede mną żadnych tajemnic. Samo przygotowanie dużej imprezy zajmuje kilka dni, ale najwięcej pracy jest zawsze przy urządzeniach technicznych. Kiedy w telewizji ogląda się na żywo jakąś imprezę to widać w tej relacji telebimy i ekrany. Obsługa tych urządzeń to naprawdę ciężka praca. Czasem potrafię pracować przez dwadzieścia cztery godziny bez żadnej przerwy, ale dzięki mojej pracy każda impreza będzie wyglądać perfekcyjnie. I naprawdę nie ważny jest rodzaj ani charakter imprezy. Nie liczy się wielkość sceny czy ilość głośników. Ja dostaję instrukcje od organizatora i wszystko robię tak, żeby działało jak należy. Potem oczywiście przez całą imprezę obsługuję wszystko na żywo, a taka impreza to jest już finalny sprawdzian wszystkich poczynionych wcześniej przygotowań.

Kiedy mam obsługiwać jakąś większą imprezę to wówczas liczę się z tym, że będę musiał pracować przez kilkadziesiąt godzin z minimalnym wypoczynkiem. W momencie przyjmowania zlecenia i wytycznych dotyczących imprezy z góry wiem co mnie czeka. Pracuję w tej branży od lat, więc doskonale wiem ile pracy trzeba włożyć w obsługę jednego koncertu czy nawet lokalnego festynu. Może dzięki temu wpisowi ktoś dostrzeże pracę takich ludzi jak ja.