Nowoczesne okna energooszczędne z PCV

Dzisiaj sprzedaż okien wykonanych z tworzyw sztucznych jest znacznie wyprzedza rozwiązania drewniane czy aluminiowe. Decydującym o tym czynnikiem jest oczywiście cena takich wyrobów. Nie da się nie zauważyć, że są one przede wszystkim tańsze od okien drewnianych. Warto jednak zauważyć, że plastik w tym przypadku nie oznacza, że produkt posiada gorsze parametry techniczne od swoich odpowiedników. W jaki sposób konstruowane są okna z polichlorku winylu i dlaczego ich stosowanie jest opłacalne?

Wysoka izolacyjność termiczna okien PCV

energooszczędne okna pcv - GrójecNowe budynki powstające w dzisiejszych czasach muszą spełniać rygorystyczne normy w zakresie izolacyjności termicznej przegród budowlanych. Jest to wymagane przepisami wprowadzanymi przez Unię Europejską, która prowadzi szeroki zakres działań, które mają na celu poprawić stan środowiska naturalnego. Jako że okno jest integralną zewnętrznych przegród budowlanych (w ścianach i dachach) ono również musi spełniać rygorystyczne wymagania, a tym samym jak najniższy współczynnik przenikania ciepła. W przypadku okien uzyskanie odpowiednich parametrów wymaga nie tylko zastosowania odpowiednich materiałów, ale przede wszystkim ich odpowiedniego połączenia. Wymaganiom doskonale sprostali producenci stolarki okiennej i drzwiowej tworząc energooszczędne okna pcv – Grójec. Wykonana z tworzywa sztucznego rama podzielona została na specjalne komory, które mają w znaczny sposób ograniczać ucieczkę ciepła z pomieszczeń. Producenci wykorzystali w ten sposób fakt, że najlepszym izolatorem jest powietrze, które nas otacza. Komory są bowiem skonstruowane w taki sposób, aby zminimalizować ilość materiału budującego przekrój, a uzyskane szczeliny wypełnić powietrzem. Warto zauważyć, że nie jest to proste zadanie, ponieważ w nowoczesnych oknach montuje się nawet sześcioelementowe zestawy szybowe, których ciężar jest znaczny. W związku z tym kształt poszczególnych komór musi być odpowiednio przemyślany, aby ramiak był w stanie przenieść obciążenia, które wywołuje zestaw szybowy.

Warto zauważyć, że okna z PCV są nie tylko energooszczędne, ale także trwałe i bezpieczne. Rama nie puchnie pod wpływem wilgoci, co jest dodatkowym atutem tego rozwiązania. Producentom zajmującym się produkcją tego typu stolarki udało się uzyskać bardzo dobre parametry techniczne stosunkowo niskim koszem. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne zarówno dla inwestora, jak i inspektora nadzoru budowlanego i użytkowników pomieszczeń. Takie okna zasługują na uwagę pod bardzo wieloma względami.