Nietypowe dodatki do kuchni

Dokonując zakupu dodatków do mieszkania, czy to dla nas, czy też jako prezent dla kogoś, warto wybrać wzory, które cieszą się ponadczasowością, elegancją i modnym designem. Drewno i wszelkie drewniane wyroby posiadają te cechy, a do tego są wyrobem ekologicznym i trwałym. Drewniane elementy, takie jak deski do krojenia, czy też łyżki wykorzystujemy na co dzień, ale istnieją również drewniane dodatki, które nie wydają się być tak oczywiste. 

Drewno w kuchni – jak je wykorzystać?

ozdobna drewniana skrzynka na herbatęDodatki, dekoracje i ozdoby w kuchni dodają jej charakteru, a jeśli są to elementy drewniane, to też ciepła i przytulności. Obecnie wśród drewnianych wyrobów możemy znaleźć niemal wszystko, ale istnieje kilka podstawowych dodatków, które są również eleganckie i przykuwają uwagę gości. Drewniana misa – może być wykorzystana do przechowywania owoców i warzyw, istnieje wiele odcieni i wielkości, wobec czego można się wyposażyć w ich cały zestaw i zaskoczyć nietypowym wystrojem stołu. Ozdobna drewniana skrzynka na herbatę – absolutna konieczność dla wszystkich miłośników herbaty, ale nie tylko. Skrzynki na herbaty z przegródkami i szklaną szybką są niezwykle eleganckie, ale mają też coś ze stylu vintage. Pozwalają sprawdzać zasoby herbaty, dodają kuchni uroku i są też świetnym pomysłem na prezent. Drewniane pojemniki na kawy i inne sypkie produkty to dość znany dodatek, a w połączeniu z metalowymi elementami doskonale uzupełnia wnętrza nowoczesnych kuchni. Drewniane lub bambusowe maty na stół to także ozdoba, która ociepli wizerunek kuchni i nada jej bardziej egzotycznego charakteru. Oprócz tego możemy również zakupić drewniane skrzynki lub donice i posadzić w nich zioła, z których korzystamy na co dzień w kuchni. To też jest ekologiczny i bardzo modny element kuchni, a do tego funkcjonalny w gotowaniu – żadne suszone zioła nie smakują tak, jak te świeżo zerwane. Równie dobrze możemy znacznie bardziej zaszaleć z drewnem i postawić na drewniane blaty, stół, czy też fronty mebli, albo do nowoczesnych zastosować drewniane półki, które ocieplą jej nowoczesny wizerunek. 

Drewno jest surowcem, który od wieków jest wykorzystywany do produkcji przyrządów, a obecnie towarzyszy nam jako niezastąpiony element wystroju domu, ekologiczny materiał i niezwykle modny design. Niemal zawsze występuje w salonie oraz sypialniach, ale tak samo dobrze sprawdza się w kuchni czy łazience, o ile go dobrze zabezpieczymy. Akcesoria i dekoracje drewniane stanowią doskonały sposób na ocieplenie aranżacji mieszkania w dobrym guście.