Najpiękniejszy sufit ze wszystkich

Robiłam remont, a jak już robię remont – to całego pomieszczenia. Nowa podłoga, nowe sprzęty, nowe ściany i nowy sufit. Właśnie w aspekcie sufitu nie mogłam się zdecydować. Moja znajoma ostatnio zrobiła sobie niesamowity, podświetlany sufit więc ja też pomyślałam, że postawię na coś niezwykłego. Nie mogłam jednak zrobić sobie takiego samego sufitu jak ona, z drugiej strony, chciałam, by mój był jeszcze lepszy. Musiałam zatem dowiedzieć się, jakie efekty można otrzymać na suficie i jak one właściwie wyglądają. A potem wybrać najbardziej szałowy. 

Przepiękny sufit niczym tafla lustra

sufity napinane barrisolSzukając czegoś dla siebie trafiłam na zdjęcie dziwnego, ale fascynującego sufitu. Wyglądał, jakby był dosłownie zrobiony ze szkła, co bardzo mnie zaskoczyło. Nigdy nie słyszałam o tym, żeby w domowych warunkach robić szklane sufity. Okazało się jednak, że to wcale nie szkło, a zupełnie inny materiał, który może imitować szkło. Zresztą, nie tylko szkło, bo sufity napinane barrisol mogą udawać o wiele więcej cudownych materiałów, a jednocześnie nie być tak ryzykowane, jak zawieszanie tychże materiałów jako sufit. Już sama metoda ich nakładania bardzo mnie zainteresowała. Nie są to po prostu podwieszane sufity, gdzie kładzie się deski i stelaże. Zakładając sufit napinany, podgrzewa się materiał i wtedy się go napina do odpowiednich rozmiarów. Stąd właśnie nazwa sufity napinane. Brzmiało fantastycznie i równie fantastycznie wyglądało, ale czy na pewno było bezpieczne? Zaczęłam to sprawdzać i okazało się, że takie sufity napinane są o wiele bardziej odporne na ogień niż zwykłe sufity nawet pokryte specjalną farbą! W dodatku podobnie są odporne na wodę – nie przesiąkają nią więc nie trzeba się obawiać żadnego grzyba na suficie od wilgoci. A co jeszcze cudowniejsze – są całkowicie zdolne do ponownego użycia ich materiałów, a więc można je ponownie wykorzystać, chroniąc przy tym nasze środowisko. Wszystko zatem było ostatecznie o wiele lepsze niż standardowe zakładania sufitu i wykorzystywania standardowych materiałów. No i ten efekt – fenomenalny. Musiałam się na to skusić. 

Pozostało pytanie – kto najlepiej założy mi taki niezwykły sufit i kto w ogóle ma prawo do takiej technologii? W końcu nie jest to coś, co może sobie każdy wykorzystywać, skoro to nowoczesny sposób przez kogoś opatentowany. Zaczęłam szukać w Internecie najlepszej, rekomendowanej firmy, a kiedy mi się udało, zamówiłam ich. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania – jednak sufity napinane to zupełnie nowa era jeśli chodzi o wygląd pomieszczeń.