Najlepsze dygestoria na rynku

Jak powszechnie wiadomo bezpieczeństwo pracy podczas wykonywania codziennych obowiązków jest to jedna z kluczowych spraw, które powinien zapewnić pracodawca poprzez stworzenie odpowiednich warunków pracy. Pracodawca jest zobowiązany do ochrony pracownika również przed tym czego nie widać, to znaczy przed oparami trujących substancji chemicznych. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby w każdym laboratorium znajdowało się dygestorium laboratoryjne. Ten specjalistyczny sprzęt uratował już niejedno zdrowie i życie pracownika.

Przesłona i filtr – najważniejsze elementy dygestoriów

dygestorium laboratoryjne z filtramiNa czym polega fenomen tego specjalistycznego sprzętu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które dopiero wdrażają się w pracę z szkodliwymi związkami chemicznym. Dygestorium laboratoryjne z filtrami jest to urządzenie, które wydziela bezpieczną strefę roboczą do pracy trującymi chemikaliami. Jest ono wyposażone w przednią szybę, która oddziela pracownika od wyżej wspomnianej strefy roboczej. Specjalne otwory na ręce umożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków. Szyba, która jest opuszczona chroni twarz, oczy, usta, ramiona oraz klatkę piersiową pracownika. Będąc za taką osłoną pracownik nie musi martwić się o zagrożenie wynikające z rozlania żrącej cieczy. Osłona z poliwęglanu umożliwia także ochronę przed ewentualnymi rozpryskami chemikaliów. Struktura materiału z którego jest wykonana w żaden sposób nie zakłóca w pracy pracownika. Nie zniekształca ona obrazu, jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne oraz odporna na ewentualny kontakt z trującą substancją trującą lub żrącą. To jednak nie koniec korzyści wynikających z pracy ze dygestorium laboratoryjnym. Sprzęt ten zapobiega także przedostawaniu się trujących oparów gazów. Urządzenie wyposażone jest w różne rodzaje filtrów, których zadaniem jest oczyszczenie powietrza z trujących substancji. Powietrze, które wydostaje się z wyciągu dygestorium laboratoryjnego jest czyste i nadaje się do wdychania przez ludzi. Specjalne ekrany wizyjne, które zainstalowane są w jednej ze ścian dygestorium wskazują w jakim stopniu filtry są zapełnione i kiedy należy je wymienić.

W roli osobistego ochroniarza pracowników laboratorium może wystąpić specjalistyczny sprzęt. Na szeroką skalę w miejscach tych wykorzystywane są dygestoria laboratoryjne. Ten rodzaj urządzeń wykazuje wiele zalet, które są niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa pracownika laboratorium. Filtry oczyszczają powietrze, które ponownie nadaje się do oddychania, zaś przesłona z poliwęglanu fizycznie izoluje pracownika od szkodliwych i nierzadko żrących substancji chemicznych.