Najlepsze bezpieczne klatki do przewozu drobiu

 

Najważniejszy w prawidłowym utrzymaniu drobiu jest jego dobrostan. Mowa tu o ciągłym postępowaniu ze zwierzętami- od ich wylęgu, poprzez wzrost i rozwój, prawidłowe żywienie, aż do postępowania przed ubojem. To, jak traktujemy ptaki, oddziałuje na jakość mięsa i na nasz zysk ekonomiczny. Nie mogą się one stresować i denerwować, ponieważ kiedy warunki transportu lub utrzymania są nieprawidłowe, dobrostan zwierząt nie jest utrzymany co jest zjawiskiem bardzo negatywnym.

Wady i zalety bezpiecznych klatek do przewozu drobiu

bezpieczne klatka do przewozu drobiuTransport drobiu jest podstawą tego, jakie mięso otrzymamy kiedy kurczaki dojadą do rzeźni. Nie możemy być obojętni na warunki transportu, ponieważ odpowiednie klatki wpływają na poziom ich dobrostanu a to dla nas, ludzi powinno być najważniejszą kwestią- szczególnie mowa tu o hodowcach. Bezpieczna klatka do przewozu drobiu powinna być na tyle duża, aby ptaki mogły w niej swobodnie się poruszać- chodzi o ruch głową czy skrzydłami. Jeśli ptak może wykonywać swobodne ruchy, mniej się stresuje a ws tresie nie dziobie innych ptaków. Powinny być też wyposażone w łatwo otwierane drzwiczki, które bez zbędnych problemów pozwolą pracownikom wyjmować ptaki z klatek. Pod żadnym pozorem taka klatka nie powinna być zrobiona z kartonowych materiałów- takie pudełka szybko przemiękają od odchodów ptaków, powodując, że przy wyjmowaniu często się dziurawią. Profesjonalne klatki do przewozu kiedy ptaki są wiezione na większe odległości, powinny być wyposażone w karmidła i poidła. Ustawa o minimalnych standardach utrzymania zwierząt gospodarskich określa wymiary klatek, w jakich mogą być utrzymywane kury nioski i klatki do przewozu wcale nie powinny od tych wymiarów odbiegać w ten sposób będą umożliwione prawidłowe warunki przewozu. Kiedy transportujemy ptaki powinniśmy zwracać uwagę na to, jaka temperatura będzie w aucie- nie może ona przekroczyć określonego limitu, żeby nie doprowadzić do przegrzania ptaków. Profesjonalne bezpieczne klatki nie powinny mieć też za dużych otworów, aby podczas wyjmowania ptaki nie wylatywały.

Transport ptaków ma decydujący wpływ na ich stan po przyjeździe. Nie możemy doprowadzić, aby podczas transportu zadziało się coś, co doprowadzi do zwiększenia przykładowo połamanych skrzydeł. To od klatek w jakich transportujemy drób bardzo wiele zależy- ich stan i elementy budowy odpowiadają za bezpieczny transport. Ludzie odpowiedzialni za załadunki drobiu również powinni być przeszkoleni w jakich warunkach ptaki mogą być transportowane.