Motywacja poprzez krótki firmowy wyjazd zagraniczny

Wycieczki zorganizowane po Warszawie.

Motywacja poprzez krótki firmowy wyjazd zagraniczny

Każda większa firma ma inny sposób ma motywowanie swoich pracowników. Firma w której pracuję ja posiada bogaty fundusz świadczeń socjalnych. W związku z tym mogę liczyć na benefity i różne korzyści materialne. Firma moja zatrudnia ponad pięćset osób, dlatego ich fundusz jest mocno rozbudowany.

Krótki wyjazd za granicę dla pracowników firmy

krótkie wyjazdy zagraniczne dla firmW związku z tym, że mój pracodawca porozumiał się z platformą benefitową, która zapewnia krótkie wyjazdy zagraniczne dla firm, może zapewnić nam różne wycieczki motywacyjne. Nie ukrywam, że jest to duża motywacja dla całego zespołu, który walczy o realizację budżetu po to, aby otrzymać dodatkową premię oraz, aby udać się na taki wyjazd. Zazwyczaj te wyjazdy są kilkudniowe, połączone ze zwiedzaniem oraz aktywną formą wypoczynku. Coraz więcej firm i przedsiębiorstw zaczyna zdawać sobie sprawę, że pracownik wypoczęty jest pracownikiem bardziej wydajnym i zaangażowanym w pracę. Kilka dni spędzonych poza domem i firmą w towarzystwie kolegów i koleżanek z pracy może całkowicie odmienić grupę. Sprawić, że będzie ona bardziej zżyta i zmotywowana. Oprócz krótkich wyjazdów zagranicznych dla firm mogę korzystać z innych profitów w ramach funduszu świadczeń socjalnych. Są to między innymi bony zakupowe lub zniżki na noclegi w wybranych hotelach i pensjonatach na terenie całego kraju. Niemniej jednak mnie akurat mnie najbardziej motywują te kilkudniowe wyjazdy zagraniczne, które kuszą mnie swoją atrakcyjnością. W mojej firmie każdy za realizację narzuconego mu budżetu musi odpowiadać sam. Za budżet oddziału odpowiadamy wszyscy jako grupa. Gdy zrealizuję budżet jako jednostka dostaję premię. W momencie, gdy zrealizujemy budżet oddziału jako zespół – nawet jeśli ja nie zrealizuję swojego – możemy zacząć walczyć o wyjazd. Każda grupa z każdego regionu ma szansę na wygraną. Kto większą ilość razy w ciągu roku zrealizuje budżet oddziału, ta grupa jedzie na krótki wyjazd zagraniczny. W tym roku walczymy o rejs do Skandynawii. Szanse mamy dość spore, dlatego nie mogę doczekać się na finału. Już niebawem coroczny bal na którym ogłaszana jest wygrana. Do tego momentu wyniki są ściśle tajne i mocno trzymane w tajemnicy przed pracownikami.

Bez względu na to z jakiego systemu motywacyjnego dana firma korzysta ważne jest to, aby dobrać środki w taki sposób, aby odpowiednio motywowały pracowników. Najskuteczniejszą metodą jest zbadanie potrzeb pracowników w taki sposób, aby mieć jasny pogląd na to co ich motywuje i co sprawi, że będą bardziej wydajni i nastawieni na realizacje postawionych im celów.