Moja dobra opiekunka z zamieszkaniem

Moje wymagania na opiekunki dla córki, która ma półtora roku są bardzo duże. Przede wszystkim musi z nami zamieszkać, mieć doświadczenie z dziećmi, powinna być odpowiedzialna i zaangażowana, mieć dobry stosunek do dziecka i normalne relacje ze mną. W zakresie jej obowiązków jest pełna opieka, sprzątanie pokoju dziecka i gotowanie. . Prasowanie i pranie nie są dla mnie wymagane.

Zaufanie do opiekunki to podstawa!

polecana opiekunka z zamieszkaniem w warszawieDo obowiązków mojej opiekunki należą między innymi zabawy z dzieckiem, spacery, porządkowanie rzeczy w pokoju dziecięcym, przygotowanie jedzenie dla dziecka, a jeśli trzeba coś kupić to udanie się do sklepu. Moja polecana opiekunka z zamieszkaniem w Warszawie ukończyła studia wyższe z zakresu pedagogiki. Jest to dla mnie niezwykle ważne. Przede wszystkim jest to człowiek, który w stu procentach budzi moje zaufanie, mam z nią wspólny język. Wcześniej nie było łatwo znaleźć odpowiedniej opiekunki, jednak po czasie udało się poszukać specjalną agencję, gdzie była możliwość znalezienia opiekunki właśnie z zamieszkaniem. Na początek zaproponowano mi pięćdziesięcioletnią opiekunkę, jednakże dziecko zaczynało chodzić, było bardzo ruchliwe, więc niania dla małego dziecka jest potrzebna młodsza. Dziś wiem, że moja opiekunka jest wychowawcą, ponieważ wie tylko, co dziecko powinno umieć, ale też jak uczyć, za pomocą czego. Dobre w tym wszystkim jest to, że potrafi doradzić, ale jednocześnie może adekwatnie odbierać stawiane przeze mnie wymagania i je spełniać. Dobra opiekunka przejmuje inicjatywę, często sama coś potrafi zaproponować, na przykład jakie zabawki czy książki będą odpowiednie dla dziecka. Opiekunka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba też brać odpowiedzialność za życie, zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne małego dziecka. Bezpieczeństwo to dla mnie priorytet! Powinna wiedzieć, co robić w nagłych wypadkach, a opieka nad dzieckiem w tym wieku to nie jest prosta sprawa, dlatego też godnie ją wynagradzam. To bardzo duże obciążenie niani. Ona robi naprawdę wszystko – czyści pokój dziecinny i łazienkę, bawi się, gotuje, nawet kuchnię posprząta. Nie mogę narzekać.

Kim jest moja opiekunka? To asystentka i przyjaciółka mojego dziecka, która zawsze będzie we właściwym czasie i zawsze udzieli cennych porad lub pomoże rozwiązać każdy problem. Ponadto zawsze przyjdzie na ratunek, ochroni i uspokoi, więc moje dziecko bardzo kocha swoją nianię i z przyjemnością spędza z nią czas, podczas gdy ja muszę zarabiać pieniądze lub załatwiać ważne sprawy. Opiekunka ma powierzone dobro mojego dziecka.