Maxi komfort szycia z mini maszyną

 

Od zawsze mieszkałam w małym mieszkaniu i widzę tylko jedną jego zaletę: mniejsza powierzchnia do sprzątania. Wśród wielu wad takich mieszkań najbardziej dotkliwą jest brak miejsca na różne meble czy urządzenia, które chcielibyśmy posiadać ale zwyczajnie nie mamy gdzie ich postawić. Na czołówce moich wymarzonych sprzętów od lat znajduje się bujany fotel, zaraz za nim profesjonalny ekspres do kawy i moja wymarzona maszyna do szycia.

Wersja mini maszyny czyli szyjemy gdzie chcemy

maszyna do szycia w wersji miniRóżne koleje losu sprawiły, że musiałam pozbyć się maszyny do szycia, którą odziedziczyłam po mojej mamie. Stała na specjalnym stole, do którego chowało się ją razem ze wszystkim akcesoriami do szycia. przed użyciem wyjmowało się na wierzch i dodatkowo rozkładało stół co dawało sporo miejsca do pracy. Dzięki temu wszystko było w jednym miejscu a po skończonej pracy, schowane w stole nie sprawiało wrażenia bałaganu. Kiedy maszyna nie była używana, na stole stawał efektowny wazon z kwiatami. Niestety, jak mówiłam musiałam się jej pozbyć ale od ładnych kilku lat chodzi mi po głowie zakup maszyny do szycia. Niestety ograniczenia lokalowe nie sprzyjają nabywaniu kolejnych sprzętów. Kiedy jednak rozejrzałam się po rynku tego rodzaju urządzeń okazało się, że jest idealne dla mnie rozwiązanie: maszyna do szycia w wersji mini. Maszyna taka posiada większość funkcji normalnej maszyny do szycia i z powodzeniem można jej używać na potrzeby domowego krawiectwa. Z jej pomocą można bez problemu wszyć zamek, zwęzić spódnicę czy skrócić spodnie. Można również z powodzeniem uszyć bluzkę czy sukienkę. Wykorzystywanie jej na większą skalę w celach produkcyjnych byłoby raczej męczące i mało efektywne ale na potrzeby domowe to idealne rozwiązanie. Zajmuje naprawdę mało miejsca na półce w szafie a kiedy potrzebuje coś uszyć wystarczy, że ustawię ją na stole. Jest stosunkowo lekka więc można ją z powodzeniem przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu o ile oczywiście mamy dostęp do kontaktu. Raz zabrałam ją nawet do przyjaciółki, która mając chore, małe dziecko nie mogła przyjechać do mnie. Siedząc na tarasie przy kawie uszyłyśmy jej córeczce piękną sukienkę.

Generalnie nie jestem zwolenniczką tworzenia wersji mini popularnych sprzętów. Suszarka do włosów mini nigdy nie wysuszy włosów tak dobrze jak porządna, profesjonalna suszarka a mini ekspres do kawy nie zrobi kawy tak pysznej jaką dostaniemy z wielofunkcyjnego ekspresu z młynkiem. Jednak w przypadku maszyny do szycia wersja mini sprawdziła się w stu procentach i w zasadzie poza ciężkimi, grubymi materiałami poradzi sobie z każdym rodzajem tkaniny i każdym projektem.