Matcha dobra na wszystko

Bardzo lubię delektować się doskonałej jakości herbatą. Lubię też różne herbaciane nowinki, lubię bardzo testować nowe smaki herbat. Do moich ulubionych herbat należą herbata zielona, biała oraz yerba mate. Herbaty owocowe pijam w okresie jesienno-zimowym, najchętniej z dodatkiem aromatycznych przypraw oraz pomarańczy. Za herbatą czarną, przyznam szczerze, nie przepadam, jednak jeśli jest przyrządzona na sposób hinduski, z dodatkiem aromatycznych przypraw i mleka, wypiję ją z ogromną ochotą. Sklepy z herbatami to dla mnie generalnie raj.

Sklep oferujący duży wybór herbat

sklep z herbatą matchaOstatnio bardzo głośno zrobiło się na temat herbaty matcha. Jest dodawana do lodów, deserów, do herbaty zielonej, podawana w kawiarniach oraz herbaciarniach na bardzo wiele sposobów. Ponadto wszędzie trąbią o jej dobroczynnych właściwościach, że podobno jest taka zdrowa, że jest to to, co najlepsze w herbacie, bo są to po prostu zmielone listki, a nie napar z herbaty. Wszystko to brzmiało tak ciekawie, że postanowiłam tę herbatę przetestować. Szybko udało mi się znaleźć sklep z herbatą matcha i natychmiast zamówiłam sobie taką herbatę na spróbowanie. Sklep okazał się bardzo porządny, przesyłka doszła nadzwyczaj szybko, bo już po kilku dniach i mogłam cieszyć się tym bardzo interesującym smakiem matchy. Musze przyznać, że herbata naprawdę mi zasmakowała, tak bardzo, że postanowiłam kupić sobie cały sprzęt do jej parzenia, miseczkę ze specjalna miotełka do jej zaparzania (bo zapomniałam wspomnieć o tym, ze herbatę tę należy parzyć w pewien szczególny, dość specyficzny sposób – czyli odpowiednia ilość proszku wymieszać z niewielka ilością wody, niekoniecznie gorącej, aż do momentu wytworzenia się piany i wtedy dopełnić woda to końca). Szczególnie smakuje mi matcha latte, czyli właśnie proszek matcha zalany gorącym mlekiem – pycha! Odkryłam ten bardzo ciekawy smak w pewnej bardzo interesującej kawiarence w Sopocie i od tego czasu sama sobie taki przysmak szykuję. Polecam matchę każdemu.

Herbata matcha jest znana ze swoich dobroczynnych właściwości i wspaniałego smaku. Polecam spróbowanie jej każdemu, kto jeszcze tego nie zrobił, a o jej wartości niech świadczy rosnąca w ogromnym tempie jej popularność. Wydaje mi się, że można teraz znaleźć wszystko z matcha, nawet znane czekoladowe wafelki można sobie kupić z jej dodatkiem. Podobnie jak lody o smaku matchy, które oferuje każda aspirująca do bycia modną w mieście lodziarni. Można także samemu poeksperymentować z nią w kuchni, jest to naprawdę wszechstronny produkt.