Labrador angielski z prawdziwej hodowli

Wycieczki zorganizowane po Warszawie.

Labrador angielski z prawdziwej hodowli

Nie od wczoraj wiadomo, że, jak to mówi popularne powiedzenie, pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dlatego też jest jednym z najczęściej wybieranych zwierząt domowych. Każdy z właścicieli ma inne upodobania, inny charakter oraz inne warunki mieszkaniowe. Stąd wybierają najrozmaitsze rasy psów – różniące się pod względem wielkości, sierści, charakteru i potrzeb. Jeśli natomiast nie zależy nam na konkretnej rasie, możemy przygarnąć kundelka ze schroniska, lub szczenięta od osób prywatnych.

Legalna hodowla rasy labrador

hodowle labradorów angielskichNiejednokrotnie jest tak, że zależy nam na psie konkretnej rasy. Wymarzyliśmy sobie akurat ją pod względem wyglądu, charakteru psów, czy wymagań. Wówczas zastanawiamy się, gdzie najlepiej udać się po pieska: czy do osoby prywatnej, czy do hodowli, czy może uda nam się go znaleźć akurat w schronisku. Dość popularną rasą wśród osób, które chcą mieć psa łagodnego, przyjaznego w stosunku do dzieci i typowo rodzinnego pieszczocha jest labrador. To psy niezwykle wesołe, opanowane, jednak wymagają sporo uwagi – nie lubią samotności. Dodatkowo wymagają sporej dawki aktywności fizycznej – długich spacerów, możliwości wybiegania się. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia ich zachowania, ale przede wszystkim utrzymania odpowiedniego stanu zdrowia, gdyż labradory mają tendencję do tycia. Kiedy już podjęliśmy decyzję, że chcemy właśnie tę rasę, warto rozeznać się, gdzie są legalne hodowle labradorów angielskich. Kupując pieska z takiej hodowli zapewniamy sobie gwarancję, że będzie on w stu procentach rasowy, wolny od wszelkich wad genetycznych i zdrowy. Jest to ważne, jeśli chcemy cieszyć się wszystkimi cechami typowymi dla labradora i mieć w pełni zdrowego pieska. Unikajmy pseudohodowli, które oferują psy bez rodowodów, z podejrzanych źródeł, ponieważ często nie dają nam one gwarancji, że pies jest na pewno rasowy. Zwierzęta z takich miejsc często są chore, mają poważne wady genetyczne i nie są czyste pod względem rasowym, co wiąże się z wieloma problemami.

Chcąc cieszyć się typowym i stuprocentowym labradorem, udajmy się po szczeniaczka do prawdziwej i w pełni legalnej hodowli tej właśnie rasy. Tylko tak zagwarantujemy sobie zdrowego pupilka, który będzie zarażał swoją charakterystyczną dla labradorów radością każdego dnia. Nie zapominajmy przy tym jednak o jego potrzebach i wymaganiach – pies nie może być ani impulsywnym kaprysem, ani zabawką. Dlatego jego zakup musi być decyzją przemyślaną, świadomą i powinien odbyć się w hodowli legalnej.