Karpacka pizza idealna na obiad

Karpacz to miejscowość turystyczna znajdująca się w województwie dolnośląskim. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów z całego kraju i w różnym wieku. Mimo, że jest to niewielka miejscowość do której zjeżdżają rzesze turystów, to nie jest ona na tyle przepełniona, żeby nie móc znaleźć dla siebie miejsca. Jednego nie można jej zarzucić – komercyjnej kuchni. 

Najlepsza pizza w Karpaczu

pizzeria karpaczBaza noclegowa oraz gastronomiczna jest bardzo dobrze rozwinięta. Jeśli chodzi o jedzenie najlepsza jest pizzeria Karpacz, która oferuje bardzo dobre pizze wypiekane w kamiennym piecu. Każdy amator cienkiego ciasta znajdzie dla siebie tu miejsce. Dodatki w zależności od gustu oraz kubków smakowych są bardzo różne. Począwszy od bardzo tradycyjnych i standardowych pizz, które są podawane z sosem pomidorowym i pieczarkami a skończywszy na tych z bardziej wyszukanymi dodatkami. W samym lokalu jest przyjemnie. W zasadzie porównując go do pozostałych w mieście można go ocenić na bardzo wysokim poziomie. Ceny są przystępne dla każdego a jak wiadomo pizza jest sytym posiłkiem. W lokalu królują goście w różnym wieku. Jedni przychodzą, aby zjeść obiad całkowicie odmienny od staropolskiego, który serwują w stołówce przy schronisku a inni wpadają tu, aby nasycić się po całodziennych wędrówkach. Przekrój ludzi pojawiających się w pizzerii na terenie Karpacza obrazuje jak bardzo dużą popularnością cieszy się to miejsce. Ponadto ceny pizz w tej pizzerii są przystępne na każdą kieszeń. Niemniej jednak widać tu spędzających czas przy posiłku nie tylko studentów i młodych ludzi. Średnia wieku jest bardzo mocno zróżnicowana. To kolejny dowód na to, że pizzeria w Karpaczu jest idealna dla wielu z nas o ile nie dla każdego. W pizzerii jest kilkanaście stolików a sam lokal jest urządzony w iście włoskim stylu. Dzięki temu można poczuć się jak na zagranicznych wakacjach mimo, iż urlop spędzą się na pogórzu karpackim. Sama muszę przyznać, że będąc w tym lokalu poczułam się jak na włoskiej kolacji u sympatycznej rodziny pochodzącej z Italii. Klimat jaki tworzą pracownicy sprawia, że chce się wracać nie tylko do Karpacza, ale i akurat od ich pizzerii.

Generalnie uważam, że warto spróbować każdej kuchni. Tym bardziej będąc na wakacjach, feriach czy jakimkolwiek wyjeździe weekendowym. Czas ten powinien być wypełniony zabawą i odpoczynkiem od codziennych obowiązków i spraw, dlatego warto udać się na miasto, aby tam skosztować dobrej pizzy. Jest to lepsza alternatywa, niż przygotowywanie samodzielnie posiłku podczas urlopu.