Jakie zalety ma witryna cukiernicza?

Wbrew pozorom witryny cukiernicze nie są używane jedynie w typowych cukierniach lub piekarniach. Możemy (i powinniśmy) zobaczyć je w większości nowoczesnych restauracji, w niektórych lodziarniach lub nawet sklepach spożywczych. Zapewniają one idealne warunki dla pieczywa i wypieków, lecz mają też inny, całkiem szeroki wachlarz zastosowań. Postaram się teraz opisać w skrócie część możliwości i zalet witryny „ciastowej” – być może jest to właśnie to, czego szukasz.

Witryny cukiernicze nie tylko do cukierni

nowoczesna witryna cukierniczaTak jak już wspominałem – jest naprawdę dużo możliwości, jeżeli chodzi o wykorzystanie tej lodówki. Nowoczesna witryna cukiernicza jest zrobiona w taki sposób, by mogła ona przechowywać każdy rodzaj wypieków. Można w nich trzymać ciastka kremowe, na bazie sera i bitej śmietany, ale można w niej trzymać również chociażby pączki, by te zachowały idealną strukturę przez cały dzień. Spotkałem się też z nieortodoksyjnym użyciem takiej witryny jako lodówki na świeżo robione soki – odpowiednio skonfigurowana zachowywała idealną temperaturę, dzięki czemu można było dopuścić je do sprzedaży przez cały dzień. Kolejną jej zaletą jest polepszenie ekspozycji. Większość witryn sklepowych stawia to sobie jako główny cel, dlatego producenci prześcigają się w polepszaniu wyglądu samych witryn, jak i sposobów na podkreślenie ekspozycji w niej zawartej. Jak wiadomo klient najpierw zje ciasto oczami, a dopiero później będzie cieszył się nim w domu, dlatego nasza ekspozycja powinna prezentować się jak najlepiej i być jak najbliżej klienta, jak to tylko możliwe. Ostatnią zaletą jest łatwość jej używania. Większość modeli stworzona jest w taki sposób by uzupełnianie i wykładanie towaru zachodziło jak najsprawniej, co zwiększa prędkość pracy i obsługi klienta. Dodatkowo takie rozwiązania pozytywnie wpływają na morale pracowników – a jak wiadomo, bez nich nie bylibyśmy w stanie prowadzić swojego biznesu. Na koniec dodam że witryny cukiernicze są idealne, gdy potrzeba nam niewielkiej ekspozycji – niektóre modele są małe i kompaktowe, więc zmieszczą się w każdej, nawet najmniejszej restauracji.

Takie są właśnie zalety witryny cukierniczej – jak widać może się ona przydać w każdym miejscu parającym się gastronomią, zresztą nie tylko. Dlatego gdy szukasz kompaktowego i stylowego rozwiązania na stworzenie ekspozycji, powiedzmy chociażby sushi – możesz śmiało postawić na taką opcję. Możesz być miło zaskoczony wzrostem sprzedaży i zachowaniem świeżości towaru, jaką oferuje to rozwiązanie.